Літо в розпалі. Саме час покинути задушливі квартири й офіси та вдихнути аромат свіжої трави. Підставити своє обличчя сонечку й посміхнутися новому циклу життя в природі. А до вечора розпалити багаття й влаштувати для себе маленьке свято зі смакотою та піснями. Рецепти для пікніка – це не тільки шашлики, а й безліч найоригінальніших і часом несподіваних страв. Ми підібрали для вас прості, швидкі, а головне – смачні рецепти, які зроблять ваш відпочинок бездоганним!
Омлетні рулетики з грибами і зеленню
Чудовий варіант холодної страви для пікніка. Надзвичайно проста і швидка закуска.
Потрібно: 2 яйця, 100 г шампіньйонів, зелень за смаком, олія, сіль, перець.
Приготування: яйця збити і посмажити млинці. Гриби порізати кубиками, трохи підсмажити, додати нарізану зелень, сіль і перець. Розподілити начинку на млинцях і згорнути їх рулетиками. За необхідності рулетики можна закріпити зубочисткою або перев’язати пером зеленої цибулі.
Овочі з ковбасою та сиром в лаваші
Потрібно: листи лаваша, 200 г копченої ковбаси, 100 г сиру, 50 г майонезу, 200 г помідорів, 200 г болгарського перцю, 100 г капусти, зелень, чорний мелений перець і сіль за смаком.
Приготування: овочі почистити й порізати невеликими кубиками або соломкою. Тоненько нарізати ковбасу. Сир потерти на дрібній тертці. Листи лаваша змастити майонезом, викласти овочі, ковбасу і сир. Посолити, поперчити, звернути рулетиком і розігріти.
Рулетики з лаваша, сиру і зелені
Спробувавши цю швидку закуску раз, ви вже точно будете знати, що приготувати на пікнік. Самі рулетики можна зробити вдома, а на природі – підсмажити їх на решітці.
Потрібно: 3 листи лаваша, 200 г твердого сиру, зелень, вершкове масло, сіль, перець.
Приготування: листи лаваша розрізати на 4 частини і злегка змастити вершковим маслом. Сир натерти на тертці і розподілити на лаваші. Загорнути лаваш з боків, скласти в 3 рази рулетиком і трохи приплюснути. Запекти на решітці, пригостити близьких і послухати, які смачні закуски на природу ви взяли цього разу.
Печена картопля з сальцем
Потрібно: картопля – 8 шт., сало -100 г, сіль, перець, розмарин – за смаком.
Приготування: картоплю помити. Якщо берете молоду картоплю, то чистити не обов’язково. Якщо стару, то краще почистити. Порізати її кружечками товщиною 1 см. Натерти сіллю, перцем та розмарином. Сало порізати пластинками розміром з кружечки картоплі. Насадити на шампур, чергуючи картоплю та сало. Пекти над вугіллям 20 хв.
Закусочні трикутники з лаваша
Спробуйте ось такий швидкий перекус. Хрумкається, як насіння, і рука тягнеться за наступною порцією. Хрумко і соковито водночас.
Потрібно: лаваш вірменський – 2 шт., томати – 4 шт., сир твердий – 150 г, олія.
Приготування: лаваш нарізати шматками розміром 10х10 см. Помідори накраяти тонкими скибками, а сир натерти тонко чи дрібно накраяти. На кожен квадрат викласти декілька скибок помідора, посипати сиром. Скласти навпіл або трикутником. Обсмажити на пательні з невеликою кількістю олії до золотистого кольору з обох сторін. Найкраще смакують гарячими.
Картопляні палички з сиром
Потрібно: картопля (відварена), яйця курячі, сир твердий, сухарі панірувальні, олія, мука.
Приготування: картоплі має бути стільки, скільки вам необхідно. Її потрібно потовкти, додати яйце, за потреби – трошки муки, посолити і далі формувати «палички». Для начинки натерти сир. Частинку пюре викласти столовою ложкою на зволожену водою долоню, надавши йому форму коржа, на неї помістити приблизно чайну ложку натертого сиру, краї загорнути з усіх боків. Олію розігріти в сковороді, заготовлені напівфабрикати обваляти в паніровці, надати їм квадратну форму і обсмажувати з кожного боку по хвилинці.
Вівсяні палички
Ця неймовірна закуска просто надзвичайно смакує на природі!
Потрібно: перемелені в муку вівсяні пластівці та борошно – по 0,5 склянки, сушений кріп, петрушка, куркума – по 0,5 ч. л., сіль – щіпка, масло – 70 г, натертий твердий сир – 50 г, молоко – 80 мл.
Приготування: вівсяні пластівці та борошно змішати із сушеним кропом, петрушкою, куркумою та сіллю. Додати до суміші розм’якшене вершкове масло і натертий сир. Вилити до маси молоко та замісити тісто. Розділити тісто на однакові шматки, зробити кульки і розкатати їх, щоб утворилися продовгуваті щільні смужки. Викласти заготовки для паличок на деко, заздалегідь змащене маслом, і запікати в духовці 25-30 хвилин при температурі 180 градусів.
Мастики на канапочки
На природу можна приготувати мастику з сиркової маси. Потрібно 2 плавлені сирки, 3-4 яйця, майонез, часник. Сирки натерти на терці, яйця відварити на твердо і теж потерти на дрібній терці. Змішати потерті яйця і сирки, часник і майонез. До смаку додати сіль, перець, приправи, можна ще якусь зелень. Особливо смакує з чорним хлібом або грінками.
Також можна приготувати печінковий паштет і мазанку з оселедця. З паштетом просто: підсмажити печінку з цибулею і морквою, пропустити через м’ясорубку, додати розм’якшене масло і вимішати, посолити, поперчити. Мазанка з оселедця теж готуєтся просто. Оселедець почистити на філе. Плавлений сирок, сиру морквину, масло й підготовлене філе пропустити через м’ясорубку. Гарно вимішати. За смаком нагадує червону ікру.
Маршмеллоу, смажений на вогні
Цю страву для пікніка оцінять всі діти. Та що там приховувати, дорослі ласуни і ласунки теж. Щоб приготувати смачний десерт, досить насадити кілька маршмеллоу (такі маленькі зефірки) на дерев’яну паличку і трошки потримати над вогнем. Зефірка почне набухати, зовні вийде підсмажена карамель, а всередині – повітряна тягуча маса.
Ще один варіант такого десерту – покласти підсмажений маршмеллоу між двох печив або крекерів. Можна додати шматочок шоколаду. Вийде солодкий сендвіч. До речі, це улюблений десерт на природі в американських малюків.
Фаршировані шампіньйони
Потрібно: 500 г шампіньйонів, 200 г твердого сиру, 4 зубчики часнику, олія, перець, сіль.
Приготування: гриби промити, а потім відрізати ніжки від капелюшків. Часник пропустити через часникодавку. На дрібній тертці натерти сир, а потім з’єднати з подрібненим часником. Деко змастити олією, викласти на нього капелюшки грибів, які слід нафарширувати сирно-часниковою масою. Випікати гриби в розігрітій до 180 градусів духовці, протягом 15-20 хвилин.
Банани, печені на мангалі
Потрібно: банани – 4 шт., ванільна цукрова пудра або мед – за смаком.
Приготування: банани в шкірці покласти на решітку і смажити з двох боків над вугіллям, поки шкірка у бананів не почорніє (приблизно 15 хвилин, все залежить від жару). Банани перекласти на тарілку, надрізати шкірку, полити м’якоть рідким медом або посипати ванільною цукровою пудрою. Подавати одразу ж! За бажанням, можна надрізати шкірку банана, викласти шматочки шоколаду і лише тоді запікати на мангалі. Запечені банани чудово поєднуються з вершковим морозивом.
Домашній лимонад
У цьому рецепті використовується цедра, яка надає пікантну гірчинку. Якщо ви не любитель гіркоти, то просто не додавайте цедру в лимонад.
Потрібно: 2 лимона і лайма, один апельсин, невеликий пучок м’яти, 1,5 л води і 5 ст. л. цукру.
Приготування: цитрусові залити окропом і потримати в ньому буквально хвилинку. Якщо невелика гірчинка не лякає, то дуже тоненько зрізати цедру, перекласти її в каструлю, залити 1,5 літрами окропу і помістити на вогонь. Вичавити сік з лимонів, лаймів і апельсина та перелити в цю ж ємність. Якщо ви бажаєте приготувати напій без гіркоти, то змішуйте лише воду й сік. Додати цукор, довести напій до кипіння і зняти з вогню. Залишитите остигати в природних умовах. Листя м’яти перетерти між пальцями і відправити їх в ємність з лимонадом. Остаточно остудити напій в холодильнику.