Школярі з Гуштина здобули дві перемоги на всеукраїнському фестивалі «Українська паляниця» (фото)

Школярі з Гуштина здобули дві перемоги на всеукраїнському фестивалі «Українська паляниця» (фото)


Гуртківці «Музею хліба» презентували традиції свого села та спекли унікальний коровай за рецептом місцевих господинь
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді наприкінці 2020 року провів фінальний етап Всеукраїнського фестивалю «Скарбниця народної духовності – українська паляниця».

Цей захід має на меті залучити дітей і молодь до активної пізнавальної, пошукової та трудової діяльності, створення умов для самореалізації талановитої молоді, сприяти збереженню історичної пам’яті, популяризації народних традицій як безцінної історичної спадщини, підтримати соціальну активність учнівської молоді, вивчати і поширювати досвід роботи музеїв хліба у школах.


Участь у фінальному етапі фестивалю взяли 17 команд із шкіл та позашкільних закладів 10 областей України. Під час заходу презентували регіональні традиції, обрядовий хліб із різних куточків України, розповідали про роботу музеїв хліба у школах, також відбувся конкурс постерів на тему фестивалю.
Музеєзнавці Гуштинської ЗОШ І-ІІ ступенів Скала-Подільської ОТГ Владислава Бойчук, Ірина Вонсович, Ангеліна Чіпак, Вікторія Лукаш взяли участь у другому етапі всеукраїнського фестивалю і здобули блискучу перемогу. Команду нагородили дипломом І ступеня Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України.


У номінації «Виставка-презентація обрядових хлібних виробів регіонів України» наші музеєзнавці теж вибороли перше місце і нагороджені відповідним дипломом.


Ми надзвичайно раді, що працю наших дослідників так високо оцінили, адже школярі дуже довго і відповідально готувалися, аби досягти таких результатів.
За моральну і матеріальну підтримку висловлюємо щиру вдячність Василю Градовому, керівнику ПАП «Дзвін», який силу своїх рук, натхнення і душі віддає землі. Надзвичайна подяка виконавчому директору ПАП «Дзвін» Олегу Гундзику, підприємцю Анатолію Полевому, голові Скала-Подільської ОТГ Ігорю Лободі, старості села Гуштин Тетяні Білик, батькам наших вихованців, дирекції школи.
Щиро бажаємо усім – хай пахучий хліб буде у кожній українській родині і в будні, і у свята. А ми і надалі продовжуватимемо нашу дослідницьку роботу і розвиватимемо наш шкільний музей «Історія хліба».

Ганна ВЕРИГА,
керівник музею «Історія хліба» Гуштинської ЗОШ І-ІІ ступенів Скала-Подільської ОТГ.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *