Готуємо грядку
Осіння посадка квітів практично нічим не відрізняється від весняної, хоча і не така приємна в силу погодних умов. Однак, якщо все зробити вчасно, цей процес не забере у вас багато часу, а в наступному сезоні ви зможете милуватися квітником раніше, ніж зазвичай.
Якщо ви не любите пересаджувати однорічники з місця на місце, готуйте клумби з осені. Для цього прополіть, перекопайте і розрихліть відведену ділянку, потім розрівняйте її граблями. На рівній ділянці краєм сапи або плоскоріза намітьте малюнок майбутньої клумби. Намагайтеся робити його глибоким і чітким, щоб не розмило осінніми дощами. Коли візерунок буде готовий, зробіть лунки для насіння – вони повинні бути вдвічі глибші, ніж зазвичай, оскільки земля за зиму просяде.
Квіти можна посіяти відразу у відведені для них горщики, але самі горщики закопати в землю на зиму. Якщо ж ви ще не вирішили, де розмістяться ваші літні посадки, сійте насіння квітів під зиму на будь-яку грядку або в теплиці. Під відкритим небом бажано використовувати високі гряди, або хоча б обгородити їх за допомогою дошок, щоб насіння не змило осінньо-весняними опадами. У теплиці можна обійтися і без цього.
Крім грядки вам доведеться підготувати ще й субстрат для засипки насіння. Робити це також треба у середині осені, до заморозків. Ви можете змішати садовий ґрунт з торфом і піском (1:2:1), а можете купити готовий субстрат для розсади – він також підійде. Зберігати суміш бажано в приміщенні, щоб вона не промерзла і не затверділа.
Коли настане стабільна мінусова температура, і відлиги не буде в прогнозі хоча б на найближчі пару тижнів, починайте посів. Восени насіння варто сіяти вдвічі густіше, ніж при весняній посадці. Розсипте його по промерзлих лунках і прикрийте заготовленою заздалегідь сумішшю.
Квіти, посаджені восени, завжди зацвітають на кілька тижнів раніше за інші, але якщо ви захочете ще сильніше наблизити буйство фарб у своєму саду, навесні накрийте свої посіви дугами і затягніть плівкою або щільним спанбондом – це дасть вам ще 1-3 тижні фори.
Які квіти садять восени
За осінню посадку будуть вдячні не всі квіти, а лише ті, чиї паростки здатні витримати легкі заморозки і стійкі до вимокання. Тому посіяти всі вподобані літники не вдасться і до вибору насіння варто підійти з розумом.
Посадити під зиму можна такі однорічні квіти як: агростема, адоніс, айстра однорічна, волошка, годеція, дельфініум, діморфотека, календула, космея, кохія, флокс Друммонда, ехиноцистіс, чорнобривці. Всі вони добре переносять осінню посадку, приживаються на різних видах ґрунтів і радують своєю декоративністю протягом багатьох тижнів.
Серед багаторічників теж є квіти, які охоче сходять і цвітуть при осінній посадці. Зокрема: аквілегія, арабіс, гайлардія, тирлич, дороникум, дзвоник карпатський, лаванда, морозник, обрієта, деревій.