Сіємо на зиму чорнобривці й айстри

Сіємо на зиму чорнобривці й айстри
Багато однорічних квітів відмінно переносять підзимовий посів, так що вибирайте рослини і вирушайте на дачу. Саджати квіти під зиму зручно не тільки тому, що можна зробити це не поспішаючи, обдумавши і розмітивши майбутні клумби, але і тому, що сама розсада виходить міцнішою, ніж посіяна навесні. Молоді рослини, пригріті весняним сонцем, самі обирають час для пробудження, сходять густо і менше хворіють.

Готуємо грядку

Осіння посадка квітів практично нічим не відрізняється від весняної, хоча і не така приємна в силу погодних умов. Однак, якщо все зробити вчасно, цей процес не забере у вас багато часу, а в наступному сезоні ви зможете милуватися квітником раніше, ніж зазвичай.

Якщо ви не любите пересаджувати однорічники з місця на місце, готуйте клумби з осені. Для цього прополіть, перекопайте і розрихліть відведену ділянку, потім розрівняйте її граблями. На рівній ділянці краєм сапи або плоскоріза намітьте малюнок майбутньої клумби. Намагайтеся робити його глибоким і чітким, щоб не розмило осінніми дощами. Коли візерунок буде готовий, зробіть лунки для насіння – вони повинні бути вдвічі глибші, ніж зазвичай, оскільки земля за зиму просяде.

Квіти можна посіяти відразу у відведені для них горщики, але самі горщики закопати в землю на зиму. Якщо ж ви ще не вирішили, де розмістяться ваші літні посадки, сійте насіння квітів під зиму на будь-яку грядку або в теплиці. Під відкритим небом бажано використовувати високі гряди, або хоча б обгородити їх за допомогою дошок, щоб насіння не змило осінньо-весняними опадами. У теплиці можна обійтися і без цього.

Крім грядки вам доведеться підготувати ще й субстрат для засипки насіння. Робити це також треба у середині осені, до заморозків. Ви можете змішати садовий ґрунт з торфом і піском (1:2:1), а можете купити готовий субстрат для розсади – він також підійде. Зберігати суміш бажано в приміщенні, щоб вона не промерзла і не затверділа.

Коли настане стабільна мінусова температура, і відлиги не буде в прогнозі хоча б на найближчі пару тижнів, починайте посів. Восени насіння варто сіяти вдвічі густіше, ніж при весняній посадці. Розсипте його по промерзлих лунках і прикрийте заготовленою заздалегідь сумішшю.

Квіти, посаджені восени, завжди зацвітають на кілька тижнів раніше за інші, але якщо ви захочете ще сильніше наблизити буйство фарб у своєму саду, навесні накрийте свої посіви дугами і затягніть плівкою або щільним спанбондом – це дасть вам ще 1-3 тижні фори.

Які квіти садять восени

За осінню посадку будуть вдячні не всі квіти, а лише ті, чиї паростки здатні витримати легкі заморозки і стійкі до вимокання. Тому посіяти всі вподобані літники не вдасться і до вибору насіння варто підійти з розумом.

Посадити під зиму можна такі однорічні квіти як: агростема, адоніс, айстра однорічна, волошка, годеція, дельфініум, діморфотека, календула, космея, кохія, флокс Друммонда, ехиноцистіс, чорнобривці. Всі вони добре переносять осінню посадку, приживаються на різних видах ґрунтів і радують своєю декоративністю протягом багатьох тижнів.

Серед багаторічників теж є квіти, які охоче сходять і цвітуть при осінній посадці. Зокрема: аквілегія, арабіс, гайлардія, тирлич, дороникум, дзвоник карпатський, лаванда, морозник, обрієта, деревій.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *