Сьогодні – Всесвітній день книголюбів: які ще свята, пам’ятні дати й події припадають на 9 серпня

Сьогодні – Всесвітній день книголюбів: які ще свята, пам’ятні дати й події припадають на 9 серпня

9 серпня – день пам’яті великомученика Пантелеймона. Він був лікарем, якого часто називали “Цілитель” за те, що лікував своїх пацієнтів задарма, за допомогою сили молитви. Інші лікарі втратили дохід і пожалілися імператору Максиміліану. Сталося це в Никодимії в II та III століттях

Розізлився імператор, наказав схопити і піддати тортурам, щоб він відмовився від поклоніння Господу. Однак Пантелеймон молився і не отримав жодної шкоди. Тоді Максиміліан сказав взяти меча та й відрубати великомученику голову. Згідно з церковними переказами, з його ран текло молоко. Під час тортур Пантелеймона прив’язали до оливкового дерева, яке відразу вкрилося плодами.

Наші предки обов’язково вирушали до церкви, де освячували зібране в полі колосся. Потім це колосся зберігали до наступного літа в хаті біля ікон.

Здавна вірили, що дитина, яка народилася цього дня, отримає вміння зцілювати хворих.

У цей день бояться грози: “Хто на Палія (Пантелеймона) працює, у того гроза спалить хліб”.

У цей час розпочинається ранній листопад у берези; ходять за лікувальними травами і корінням. Наші пращури помітили, якщо птахи перестають співати, незабаром буде негода.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 9 серпня:

1483 рік – відкривають Сікстинську капелу;

1570 рік – битва при Анеґава (Японія): союзні війська Оди і Токуґави розбивають коаліційні сили Адзаї і Асакура;

1620 рік – козацька флотилія Яцька Нероди рушає на Стамбул;

1803 рік – перша демонстрація пароплава, винайденого Робертом Фултоном;

1842 рік – демаркація кордону між Канадою і США (договір Вебстера – Ешбертона);

1848 рік – на Буковині скасовують кріпацтво;

1859 рік – американець Натан Еймс отримує патент на ескалатор;

1863 рік – в Японії спалахує інцидент Бункю;

1896 рік – розбивається німецький піонер авіації Отто Лілієнталь;

1910 рік – американець Алва Фішер отримує патент на електричну пральну машину;

1919 рік – Велика Британія оголошує протекторат над Персією;

1919 рік – Київська група Армії УНР, очолювана Юрієм Тютюнником, визволяє від більшовиків Жмеринку;

1940 рік – завершується будівництво залізниці Берлін-Багдад;

1942 рік – британська колоніальна адміністрація арештовує лідера індійського національно-визвольного руху Магатму Ґанді;

1944 рік – Вінстон Черчилль прибуває до Неаполя для зустрічі з лідером югославських партизанів Йосипом Броз Тіто;

1945 рік – вибух атомної бомби в Нагасакі;

1965 рік – Сингапур отримує незалежність від Малайзії;

1974 рік – на межі імпічменту і відсторонення від посади на тлі скандалу Вотергейт, Річард Ніксон стає першим (і на цей час єдиним), президентом Сполучених Штатів, що подає у відставку;

1990 рік – у Саудівську Аравію для воєнної операції вторгнення в Ірак починають прибувати американські війська.

Цього дня народилися:

1895 рік – український хірург, доктор медичних наук, професор, який здійснив першу у світі операцію з пересадки органу людині Юрій Вороний;

1938 рік – президент України (1994–2004) Леонід Кучма;

1973 рік – український співак учасник “Євробачення” Олександр Пономарьов.

Який день в Україні і світі

9 серпня в Україні і світі святкують Міжнародний день корінних народів світу. Започаткувала свято Генеральна асамблея ООН 1994 року на честь першого засідання з питань щодо корінних народів (відбулося 1982 року цього дня). Святкують його на знак прагнення міжнародної спільноти зберегти права та унікальну культуру корінних народів, які споконвіку проживали на певній території і до цього часу зберегли ідентичність окремої народності, культурні цінності та політичний устрій. В Україні корінними вважаються кримські татари, гагаузи, караїми, кримчаки та кримські греки.

День пам’яті трагедії Нагасакі в Японії. Це одна з найтрагічніших подій в історії людства. На завершальному етапі Другої світової війни (1945 року) Сполучені Штати Америки скинули на японське місто Нагасакі атомну бомбу. Трьома днями раніше відбулося бомбардування іншого японського міста Хіросіми. Ціна людських жертв та страждань була величезною. За оцінками миттєво загинуло 70 тисяч людей, а ще більше померли впродовж наступних тижнів, місяців і років від отриманих поранень та променевої хвороби.

Міжнародний день коворкінгу. Явище коворкінгу дуже корисне для ефективності праці, тому це свято створене, щоб привернути до нього особливу увагу. Поняття це відносно нове і означає сучасний спосіб організації роботи людей, які не прив’язані до певного місця чи часу. В часи розвитку фрилансу коворкінг особливо актуальний. Учасники руху організовують на обраній території своє трудове буття як колективний офіс. За необхідності вони можуть надавати один одному допомогу, спілкуватися, обмінюватися ідеями.

Всесвітній день каліграфії. Щороку припадає на другу середу серпня. Каліграфією називають мистецтво в письмовій формі. Сьогодні її використовують у різних дизайнерських концепціях для реклами чи просування бренду. Зокрема часто використовують і сучасні технології. Сам термін “каліграфія” походить від грецьких слів, які означають “красиво” і “писати”. Вона включає в себе письмо і образотворче мистецтво, дозволяючи автору виразити себе через художнє відображення текстової інформації.

Всесвітній день книголюбів. Спочатку свято було неофіційним і ширилося лише територією США, однак дуже скоро зацікавленість в ньому зросла у всьому світі. Книжка проходить чималий шлях перед тим як потрапити на прилавок, а потім до наших рук. Спочатку існували написи на каменях, які змінилися на сувої зі шкіри, паперу і лише через багато століть книжка з’явилася у тому вигляді, який ми знаємо.

День тримання за руку. Популярне свято лише на території США. Воно присвячене простому, але потужному акту тримання за руки. Головна мета цього дня полягає в тому, щоб заохотити людей створювати особливий зв’язок зі своїми партнерами за допомогою цього теплого жесту.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *