Спокушені владою: українські нардепи будуть однією рукою хреститися, а іншою – розкрадати державу?

Спокушені владою: українські нардепи будуть однією рукою хреститися, а іншою – розкрадати державу?
Фото Костянтин Гришин

Спокушеним владою та великими грішми українським нардепам пропонують у парламенті читати молитву «Отче наш» після відкриття пленарних засідань. Але, якщо однією рукою будуть хреститися, а іншою – розкрадати державу та кнопкодавити, то, як кажуть, не поможе Святий Боже.
І, взагалі, скільки б ікон, церковних книг чи приватних храмів не мали «слуги» народу, лихий все одно плутає. Бо, за логікою нардепів, гріх не бути багатими, якщо потрапили до парламенту. А яким чином ці блага пливуть до рук – інша справа. 

Наразі ж депутати, махнувши рукою на недореформи, війну та економічні негаразди у країні, подалися на літні канікули. Аж до 5 вересня. Проводитимуть вакації цікаво та дорого. Як і належить політикам бідної держави.

Приміром, нардеп Сергій Тарута зізнався ТСН, що планує брати участь у веломарафоні між Південною Кореєю та Україною. Ганна Гопко – поїхати на навчання до Оксфорда. Альона Шкрум – податися у Рим. «Опоблоківець» Вадим Новінський – у Грецію, в Халкідіки. Це поряд із Афоном. Олександр Данченко хоче на Канарські острови і за полярне коло…

Закриваючи шосту сесію Верховної Ради, спікер Андрій Парубій наголосив на відповідальності депутатів. Це при тому, що майже половина нардепів проігнорувала 50 відсотків голосувань. Як уточнив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель, 139 народних обранців взяли участь менше, ніж у половині голосувань. А 49 депутатів пропустили 90 відсотків голосувань. Якби це був білоруський парламент, то нардепи потрапили б під дію закону про дармоїдство.

Крім того, двоє «слуг народу» «в бігах» – переховуються закордоном від закону.

Не завадило б Парубію згадати про «хвости», які залишили «відповідальні» нардепи. З вини Ради – вакантні ключові посади і не доведені до логічного завершення  реформи.

Щодо вакансій. Залишається, зокрема, «недозвільненою» глава НБУ Валерія Гонтарева. Історія тягнеться ще з середини квітня.

Давно добіг до завершення термін перебування на посаді Уповноваженого Верховної Ради з прав людини чинного омбудсмена Валерії Лутковської. Парламент так і не спромігся призначити її наступника.

Переважній більшості членів ЦВК також пора віддякуватися. Це треба було зробити ще торік. І, найперше, слід відкланятися з посади голові Центральної виборчої комісії Михайлові Охендовському. Голова ЦВК з простроченим терміном придатності на своїй посаді ще й вляпався у скандал з так званою «чорною бухгалтерією» Партії регіонів. Його прізвище «засвітилося» у списку тих, хто брав відкати. Антикорупційне бюро звинуватило голову ЦВК в отриманні 162 тисяч доларів хабара. Але, мабуть, Охендовський дуже комусь потрібний, бо статус підозрюваного змінив на… потерпілого.

Також в Україні немає трьох міністрів. Охорони здоров’я – Уляна Супрун досі виконуюча обов’язки. Після відставки Юрія Стеця вакує посада очільника міністерства інформполітики. І залишається вільною посада міністра агрополітики. Крім того, немає повноцінного керівника у Фонді держмайна та в Державної фіскальній службі після історії з Романом Насіровим. Як зазначає «Телеканал 24», про можливість обрання нових керівників згаданих надважливих відомств наразі навіть не йдеться.

Стосовно реформ. Зависла у повітрі земельна реформа. Так і не вирішили остаточно: продаватимуть чи ні сільськогосподарські угіддя.

Не довели до завершення пенсійну реформу. І хоча в уряді солодко співають про її переваги, 22 червня Кабмін вніс до Верховної Ради пакет законопроектів, згідно з яким, обов’язковий страховий стаж збільшується з 15 до 25 років – і продовжує зростати щорічно. Це, фактично, означає підвищення пенсійного віку – попри запевнення уряду, що цього не станеться.

Доведеться зачекати і на створення незалежної та неупередженої системи правосуддя. Бо судову реформу парламент також не завершив. На проблеми в українському судочинстві звертають увагу світові лідери. А про відсутність верховенства права в Україні, незахищеність прав інвесторів та жахливі рейдерські атаки пишуть не лише українські, а й європейські та американські ЗМІ. На цьому наголосила посол США в Україні Марі Йованович.

Виборча реформа ще навіть не на етапі зародження. Напевно, у нинішніх «слуг» народу є велика спокуса провести наступні вибори за старою схемою. А це означатиме, що нічого у вітчизняній політиці не зміниться.

Кепські справи і з приватизацією об’єктів держвласності.

А ще суспільство очікує на реальну боротьбу з корупцією. На скасування депутатської недоторканності – не з кількох нардепів, а з усіх. На закінчення війни…

А тим часом в уряді планують нові реформи. Як заявив прем’єр Володимир Гройсман, реформуватимуть 10 із 18  міністерств. А користь з цього буде?

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *