Спортивна слава України

Минулий рік був багатим на спортивні досягнення українських спортсменів. Тож давайте разом з читачами «Нашого ДНЯ» коротко згадаємо найважливіші з них.

Футбол

Збірна України вперше у своїй історії вийшла на Євро-2020 з першого місця своєї групи. На шляху до успіху українська команда переграла нинішніх чемпіонів Європи – збірну Португалії. Окрім того, підопічні Андрія Шевченка вперше в історії не програли жодного матчу за календарний рік. Сім із 10 поєдинків завершилися перемогою української команди, тричі було зафіксовано нічию (проти Португалії, Нігерії та Сербії).

Завдяки своїй роботі Шевченко увійшов до топ-10 найкращих тренерів збірних року за версією Міжнародної федерації футбольної статистики та історії. Українець посів восьме місце.

Інша українська команда – молодіжна – також провела успішний рік. Збірна України U20 перемогла на чемпіонаті світу, який проводив у Польщі.

У фіналі наші юнаки зустрілися зі збірною Південної Кореї. Підопічні Петракова пропустили вже на п’ятій хвилині зустрічі, але дубль Владислава Супряги і гол Георгія Цитаішвили на останній хвилині основного часу принесли Україні золото ЧС.

Бокс

На початку 2019 року український боксер Олександр Усик вирішив перейти в суперважку вагову категорію, через що позбувся чемпіонських поясів за версіями WBA (Super), WBC, WBO, IBF і The Ring у першій важкій вазі.

Дебютувати в новій ваговій категорії Усику ніяк не вдавалося. Менше, ніж за місяць до бою проти камерунця Карлоса Такала, українець дістав травму руки, і поєдинок перенесли. А за кілька місяців до нової дати бою Такам відмовився боксувати з Усиком.

Українському боксеру дали нового суперника – нідерландця Тайрона Спонга, але за кілька днів до поєдинку того спіймали на допінгу. У підсумку Усику в терміновому порядку вже знайшли третього супротивника – американця Чазза Візерспуна. 13 жовтня Усик усе ж дебютував у суперважкій вазі перемогою над американцем технічним нокаутом у сьомому раунді.

А от Василь Ломаченко намагається об’єднати всі чемпіонські пояси в легкій вазі і стати абсолютним чемпіоном світу. У квітні українець переміг американця Ентоні Кролла і захистив титули чемпіона світу WBA, WBO і The Ring у легкій вазі.

Наступним кроком було завоювання нового чемпіонського пояса. У ніч на 1 вересня Ломаченко рішенням суддів переміг Люка Кембелла зі США і здобув титул чемпіона світу за версією WBC. Тепер для звання абсолютного чемпіона в легкій вазі Ломаченку бракує лише пояса за версією IBF.

Завдяки досягненням у 2019 році Василя Ломаченка визнали боксером року за версією WBO, а його батька і наставника Анатолія Ломаченка – найкращим тренером.

Біатлон

На чемпіонаті світу з біатлону 2018/2019 Дмитро Підручний фінішував на четвертому місці у спринті, що дозволило йому взяти участь у перегонах переслідування.

У персьюті українець заробив два штрафні кола вже після першої стрільби, але після цього безпомилково закрив 15 мішеней і, завдяки трьом промахам норвежця Йоганнеса Бо, обійшов його на 8,3 секунди. Ця перемога стала першою в історії українського чоловічого біатлону на чемпіонатах світу.

На тому ж чемпіонаті світу українська збірна завоювала бронзу в жіночій естафеті, програвши лише 35 секунд збірній Норвегії, яка посіла перше місце.

Уже в наступному сезоні на першому етапі Кубка світу українка Юлія Джима посіла друге місце в індивідуальних перегонах. Українка була єдиною спортсменкою в забігу, яка не зробила жодного промаху.

Легка атлетика

На початку липня  17-річна українка Ярослава Магучіх, яка спеціалізується на стрибках у висоту, завоювала бронзову медаль «Діамантової ліги». Окрім того,  вона подолала двометровий бар’єр і стала наймолодшою спортсменкою, якій це вдалося зробити. Восени українка дебютувала на чемпіонаті світу з легкої атлетики і відразу завоювала срібну медаль, встановивши особистий рекорд – 2,02 метра. Завдяки цим досягненням Магучіх визнали найкращою молодою легкоатлеткою Європи і світу у 2019 році.

ЇЇ колега по збірній Юлія Левченко може похвалитися золотою медаллю молодіжного чемпіонату Європи, а також срібною медаллю чемпіонату Європи в закритому приміщенні.

Також на чемпіонаті світу срібну медаль зі стрибків у довжину виборола Марина Бех-Романчук.

Спортивна гімнастика

Український олімпійський чемпіон зі спортивної гімнастики Олег Верняєв минулого року взяв участь у Європейських іграх і зробив значний внесок у медальний залік України: золота медаль у паралельних брусах, а також дві срібні – у багатоборстві та у вправах на коні. У жовтні 26-річний українець здобув першу в історії України медаль чемпіонату світу в багатоборстві, завоювавши бронзу.

Інший український гімнаст Ігор Радівілов також узяв участь у Європейських іграх. На рахунку 27-річного спортсмена дві бронзові нагороди – в опорному стрибку та у вправах на кільцях. На чемпіонаті світу Радівілов, як і Верняєв, здобув бронзову нагороду в опорному стрибку.

Боротьба

Український борець греко-римського стилю Жан Беленюк у квітні завоював уже третю для себе золоту медаль чемпіонату Європи у вазі до 87 кг. Також спортсмен здобув золото Європейських ігор і вдруге в кар’єрі став чемпіоном світу.

19-річна українська дзюдоїстка Дар’я Білодід відкрила рахунок золотим медалям України на Європейських іграх, перемігши у фіналі росіянку Ірину Долгову. Також Білодід удруге поспіль перемогла на чемпіонаті світу із дзюдо. Українка стала наймолодшою дзюдоїсткою в історії, якій двічі підкорилося золото світової першості.

Спортсмени з інвалідністю

На початку року параолімпійська збірна України взяла участь у чемпіонаті світу із зимових видів спорту. Українська команда з першого дня забрала лідерство в загальному медальному заліку і так і не віддала його суперникам. Загалом українські параолімпійці завоювали 42 медалі: дев’ять золотих, 16 срібних і 17 бронзових.

Українські спортсмени з інвалідністю були першими в загальному медальному заліку на параолімпійському чемпіонаті світу із плавання. Українці завоювали 55 медалей: 17 золотих, 22 срібних і 16 бронзових. Також спортсмени з України встановили три світові рекорди і п’ять рекордів Європи.

Улітку українські параолімпійці успішно виступили на чемпіонаті світу з легкої атлетики. Українські спортсмени вибороли 11 золотих, вісім срібних і вісім бронзових нагород і посіли п’яте місце в медальному заліку серед 117 країн-учасниць. Окрім медалей, українці здобули 25 ліцензій на участь у Параолімпійських іграх 2020 року.

Інші види спорту

Українська фехтувальниця Ольга Харлан може похвалитися двома золотими нагородами на великих змаганнях. У червні українка завоювала золоту медаль чемпіонату Європи в індивідуальній шаблі, а за місяць вшосте стала чемпіонкою світу, здолавши у фіналі восьмиразову переможницю світової першості росіянку Софію Велику.

Інший українець – Олексій Середа вже у 13 років отримав ліцензію на Олімпійські ігри, для цього йому знадобилося стати наймолодшим в історії чемпіоном Європи зі стрибків у воду. 29-річна Аннамарі Данча увійшла в історію українського сноубордингу, завоювавши першу в історії країни медаль чемпіонату світу – вона посіла друге місце в паралельному слаломі.