Тернопільські бібліотекарі долучились до Всесвітнього руху “Щедрий вівторок”

Тернопільські бібліотекарі долучились до Всесвітнього руху “Щедрий вівторок”

Школярі тернопільської ЗОШ №9 зібрали майже 300 кілограмів макулатури завдяки ініціативі улюбленої книгозбірні до Дня добрих справ

«Ми раді, що наші читачі – школярі підтримали ідею зібрати протягом місяця макулатуру та віддати гроші від її реалізації на допомогу безпритульним собачкам і котикам, – коментує ініціативу «Щедрого вівторка» Надія Качуровська, бібліотекарка Тернопільської центральної дитячої бібліотеки. – Також діти обрали книгу з історіями про тварин, та намалювали малюнки-ілюстрації до неї, підготували розповіді про домашніх улюбленців, приносили корм та гроші для чотирилапих. Ми разом підготували спеціальну програму з обговореннями теми допомоги тваринам, з переглядом мультфільмів, ділились враженнями від прочитаних книжок. Тож коли прийшов час віддавати зібрану макулатуру, кожен відчув на власному досвіді – робити благодійні справи легко і приємно».

Замість очікуваних 100 кілограмів макулатури зібрали 261!

Під час фінальної частини «Щедрого вівторка» у Тернопільській центральній дитячій бібліотеці  було гамірно. Школярі важили макулатуру – картон, старі зошити та книги, і з цікавістю дивились, як на електронному табло збільшуються цифри. На старті проєкту вони очікували зібрати сто кілограмів, а на практиці вдалося аж 261!

Після зважування представники громадської організації «Щасливі тварини. Тернопіль» отримали гроші від свого партнера – фірми «ГРАД СВІТЛИЙ», яка займається збором вторинної сировини.

«Ми готові приймати не тільки папір, а й пластик, скло, алюмінієві баночки, упаковку тетрапак, поліетиленову плівку, – зазначила керівник ТОВ «ГРАД СВІТЛИЙ» Зоряна Олендер. — Ми хочемо підтримати наших друзів, які допомагають тваринам і готові забирати макулатуру, яку зібрали для добрих справ, власним транспортом, якщо кількість буде сто кілограмів».

Старував марафон «ДоброДій!» для допомоги безпритульним тваринам

Подякувала дітям за допомогу й офіційно зафіксувала багодійну передачу макулатури на корм та лікування безпритульних тварин Олена Мудра, просвітянка, координаторка проєктів ГО «Щасливі тварини. Тернопіль».

  • Ми раді долучитись до ініціативи «Щедрого вівторка», – зазначає Олена. – Дякуємо діткам, що обрали саме нас для того, аби допомогти собачкам і котикам Тернопільської об’єднаної територіальної громади, адже вони частина нашої екосистеми. Зооволонтери Тернопільщини і файного міста роблять багато, щоб підтримати безпритульних тварин, у яких немає господарів. Це і лікування чотирилапих, і реабілітація після операцій, перетримка та опіка, пошук господарів для тих, кого викинули на вулицю ще маленькими або вже в дорослому віці. За благодійні кошти ми закуповуємо корм, засоби гігієни, ліки і передаємо їх волонтерам, які дбають про тварин. Всі надходження і витрати ретельно записуємо і звітуємо про них.

ГО «Щасливі тварини. Тернопіль», аби показати, який ресурс є у громади, для того, щоби підтримати тварин і їх опікунів фінансово саме через сортування сміття, започаткувала марафон добра «ДоброДій!».

  • Ми залучатимемо школи міста, колективи різних закладів та установ до збору макулатури на користь безпритульних тварин протягом півроку, – розповідає Олена Мудра. — У травні ми порахуємо всі кілограми і гроші, закуплені корми, матеріали і встановимо рекорд, який зафіксуємо у книзі «Реєстр рекордів України». Тобто це буде унікальна соціальна ініціатива тернополян, яка може стати основою, джерелом фінансування багатьох програм підтримки безпритульних собак і котів Тернополя.

«Добро має звучати голосно!»

30 листопада 2021 року у Всесвітній день добрих справ мільйони людей стали частиною руху «Щедрий вівторок». Ця естафета об’єднує весь світ. Започаткували ініціативу у Сполучених Штатах – відзначають її у перший вівторок після Дня подяки. Головна мета – заохочувати людей до благодійності. У цей день можна допомагати не тільки матеріально, грошима, а й своїм часом або талантом, влаштовуючи благодійні марафони, флешмоби, аукціони та втілюючи особисті ініціативи.

Україна – 154 країна, яка долучилась до глобальної ініціативи «Щедрий вівторок» у 2018 році. Через два роки проєкт додав до руху благодійників українських дітей. У цей день українські меценати родина Загорій закликають робити найрізноманітніші добрі справи від «повішати годівнички для птахів» до «купити обладнання у лікарню» – можна бути самому благодійником, а можна об’єднатись з однодумцями. А тим, хто планує свою благодійність більш детально – фонд пропонує спеціальні гранти «Щедрий вівторок». Така ініціатива дуже сподобалась українцям і за цей час до неї долучилося понад 120 тисяч учасників, а це більш ніж 500 впроваджених ініціатив та 50 мільйонів гривень на благодійні справи.

 «Добро має звучати голосно!» — гасло «Щедрого вівторка» в Україні. Тому про свої добрі справи благодійники розказують у соціальних мережах. Хто ще долучився до ініціативи в Тернополі, в Україні та у світі можна побачити за спеціальними хештегами #ЩедрийВівторок та #GivingTuesday.

І справді, про добрі справи не можна мовчати, адже такі історії надихають інших людей долучатися до добрих справ, розвивають культуру благодійності у кожній родині та в Україні. 

Валентина ТОМАЩУК.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *