З приходом весняного потепління крига на водоймах стає слабкою, що в свою чергу несе небезпеку і підвищує ймовірність виникнення нещасних випадків. Не зважаючи на потенційну небезпеку, рибалки-любителі продовжують облаштовуватись на водоймах, а дорослі та діти здійснювати прогулянки по льоду.
Статистика констатує, що з року в рік на льоду гинуть дорослі й діти, найбільш небезпечним періодом – є період руйнування льодоставу. До груп підвищеного ризику у першу чергу відносятьсялюбителі-рибалки та діти.
Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області застерігає мешканців області та звертає увагу на необхідність дотримуватись елементарних правил безпеки на льоду: у жодному разі не виходьте на тонкий лід.
Перш ніж ступити на нього, переконайтесь, що він міцний. Категорично забороняється робити це ударами ніг.
Місця, де лід не міцний, видно здалеку – ці ділянки темніші. Зазвичай тоншим лід буває поблизу берегів, кущів, у гирлах стічних вод і місцях, де б’ють джерела.
Міцність льоду значно послабляється течією.
Під час руху по замерзлій водоймі варто обходити небезпечні місця та ділянки, вкриті товстим шаром снігу.
Якщо ви опинились на кризі, що недостатньо міцна, припиніть рух і повертайтесь своїми слідами, не відриваючи ніг від поверхні льоду.
Якщо крига під вами проломилася, розставте руки в сторони по краю льоду, щоб утриматися на поверхні, кличте на допомогу.
Намагайтеся зберігати спокій, не борсайтеся у воді.
Намагайтеся не обламувати лід, без різких рухів вибирайтеся на його поверхню, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи ноги. Головне – пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.
Вибравшись із крижаного полону, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що ви змокли і холод штовхає вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.
Якщо під лід потрапила дитина, накажіть їй розпластати руки на льоду та працювати ногами для того, щоб утриматися на поверхні. Все вирішує час: льодяна вода дуже швидко викликає переохолодження організму.
Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області звертається до усіх громадян із проханням бути уважними та вкрай обережними, перебуваючи на водоймах, а особливо до батьків: не відпускайте своїх дітей гратися на замерзлих водоймах!
Бережіть своє життя, не нехтуйте застереженнями!