Торік фахівці служби зайнятості Тернопільщини допомогли у працевлаштуванні понад 11 тисячам краян

Торік фахівці служби зайнятості Тернопільщини допомогли у працевлаштуванні понад 11 тисячам краян

28 січня – Всесвітній день безробітних. У цей день звертають особливу увагу на проблеми зайнятості населення та безробіття, а також закликають роботодавців створювати нові робочі місця та зберігати вже існуючі з достойними зарплатами та умовами праці.

У обласній службі зайнятості закликають жителів Тернопільщини не опускати руки. Якщо ви втратили роботу, найголовніше в цій ситуації – не дозволяти сформувати у себе характер безробітного. Вчіться правильно поводитися в кризові моменти свого життя, не бійтеся рухатися вперед, опановувати нові навички, змінювати професійний шлях. Будіть в собі інтерес до життя, пробуючи нові види діяльності.

“Лише упродовж минулого року вони допомогли у працевлаштуванні 11,2 тис краян, із них 189 – з компенсацією роботодавцям витрат єдиного соціального внеску; 5 – отримали одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності та відкрили власну справу, – повідомляє директор Тернопільського обласного центру зайнятості Василь Олещук.

Тимчасову роботу мали 1278 осіб, після її завершення – третина залишилися працювати на постійних робочих місцях.

Найбільшу роботодавці мають у водіях, продавцях, лікарях та медичних працівниках, листоношах, кухарях, слюсарях, вчителях та викладачах закладів загальної освіти, бухгалтерах. Більшість вакансій – для професіоналів (196 вакансій), кваліфікованих робітників з інструментом (168), робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (159), працівників сфери торгівлі та послуг (135).

Найбільшу зарплату – у 20 тис грн – роботодавці готові платити водіям тролейбуса (10 вакансій), лікарю-наркологу та лікарю-невропатологу; 15-18 тис грн – заступникам директорів (2 вакансії), майстрам (3), лікарям-психіатрам (3), лікарю-стоматологу-терапевту, лікарям-лаборантам (3), бригадирам з утримання й ремонту колій та штучних споруд (2), маляру, рихтувальнику кузовів, дояру.

Роботодавці мають місця праці й для фахівців рідкісних для області професій: лялькаря, ерготерапевта, конюха, головного режисера, геодезиста, аналітика з дослідження товарного ринку, концертмейстера та хормейстера, артистів балету, архіваріуса, лісоруба, квітникаря, флориста, повідомили у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Тернопільського обласного центру зайнятості.

У 2021 році більше 2,5 тис. безробітних краян проходили професійне навчання або підвищували свою кваліфікацію.

“Серед тих, хто завершив профпідготовку, 99% вже працевлаштовані. 22 особи отримали ваучери на оплату навчання у закладах освіти України, – додає Василь Олещук. – 12 краян підтвердили результати неформального навчання за професією кухар. У системі державної служби зайнятості діють 11 центрів професійно-технічної освіти. Вони здійснюють профпідготовку дорослого населення за 345 напрямками та професіями сфер будівництва, послуг, промисловості, ІТ-технологій, сільського господарства, транспорту і зв’язку, народних промислів тощо”. 

Корисні контакти: гаряча лінія обласного центру зайнятості (0352) 52- 42-33, телефон до рекрутерів, якщо ви хочете працевлаштуватися, (067) 313-22-83; телефони для консультації роботодавців (0352) 23-51-95, (0352) 52-44-47, (0352) 23-51-46

Юлія СТАСИШИН.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *