Цьогоріч на Тернопільщині у сільськогосподарській сфері було майже 3 тис. вакансій

Цьогоріч на Тернопільщині у сільськогосподарській сфері було майже 3 тис. вакансій

 

Третя неділя листопада 2021 року – День працівників сільського господарства України. Це одна з провідних галузей економіки Тернопільської області. Освоєння земель, вирощування зернових, бобових, овочевих, ягідних та інших сільськогосподарських культур, розвиток садівництва та фермерських господарств спричиняють сталий попит на працівників аграрної сфери.З початку цього року у сільському, лісовому та рибному господарстві роботодавці Тернопільщини шукали працівників на 2817 вакансій.

Станом на 17 листопада 2021 року сільськогосподарські підприємства області мали 52 вакансії із зарплатами: до 17 тис. грн – у дояра, до 15 тис. грн – у ветлікаря, екскаваторників, трактористів-машиністів, до 12,7 тис. грн – у водіїв, електромонтерів. Також потрібні: тваринники, свинарі, агрономи, оператори машинного доїння, оператори свинокомплексу, підсобники, зоотехнік та ін.

За спрямуванням служби зайнятості здобути професію тракториста-машиніста с/г виробництва можна в Борщівському агротехнічному коледжі, Заліщицькому ВПУ, Зборівському фаховому коледжі ТНТУ ім. І. Пулюя, Лановецькій філії Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою, Львівському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗУ).

Навчання проводиться за груповою формою від 1,5 до 6 місяців. Після його завершення слухачі отримують свідоцтво про присвоєння робітничої професії і посвідчення на право водіння.Також на замовлення роботодавців служба зайнятості організовує короткотермінові (до 1 тиж.) курси цільового призначення за різними с/г напрямами, зокрема «Охорона праці та дотримання безпечного ведення робіт у молокопереробній галузі», «Експлуатація новітніх видів автотранспортних засобів та тракторів», «Основи технічного обслуговування і ремонт сільськогосподарського техніки», «Особливості роботи у плодовому саду у весняний період», «Сучасні технології вирощування овочевих культур», «Догляд за плодовими деревами і кущами» та ін.

Фінансування витрат на навчання, проживання, медичний огляд та проїзд безробітних здійснюється за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. За довідками зверніться у місцевий підрозділ Тернопільської обласної служби зайнятості.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *