У лютому сіємо петунії та бегонію

У лютому сіємо петунії та бегонію
Багато дачників починають висівати розсаду квітів у лютому, чи не рано це? Абсолютно ні, досвідчені квіткарі рекомендують починати вирощування розсади квітів саме взимку.

Які ж квіти сіяти на розсаду в лютому? Посіяти можна й однолітні, і дворічні, і багаторічні рослини. Розглянемо їх по черзі.

У нашій добірці тільки такі рослини, які зможуть виростити в домашніх умовах навіть квіткарі без досвіду та насіння яких продають у всіх регіонах.

Найпоширеніші квіткові культури мають довгий вегетаційний період, і ранній посів дозволить їм встигнути підготуватися до літнього цвітіння. Лютий – самий час починати посів насіння квітів на розсаду.

Якщо потрібна гарна розсада квітів, у лютому починають висівати такі культури:

– однолітні – петунію, лобелію, вербену, бегонію, цинерарію, гвоздику шабо.

– дворічні, багаторічні – братки, віолу, люпин, маргаритки, примули, хризантеми, дельфініум.

Петунія

Насіння петунії дуже дрібне, тому саджати його потрібно тільки поверхово, зволожити з розпилювача й накрити плівкою або склом. До висадження у відкритий ґрунт необхідно зробити одне, а краще два пересадження. Останнє краще – в окремі стаканчики. Не переживайте, якщо ваша петунія почне квітувати вже на вікні, навіть квітуча розсада квітів відмінно перенесе пересадження.

Лобелія

Витончена красуня з дрібними бутончиками синього, білого та рожевого відтінків. Насіння лобелії, як і петунії, дуже дрібне, тому спосіб посадки в них однаковий. Тільки розсаджувати лобелію варто по три-чотири рослини в один стаканчик, для одержання більш пишних кущиків.

Вербена

Це не тільки гарна, але й ароматна рослина. Оскільки насіння вербени досить велике, при посадці його потрібно зовсім трохи заглибити у ґрунт.

Хоча можна залишити насіння й на поверхні. У такому випадку обов’язково потрібно накрити ємкість із насінням чорною плівкою, тому що для проростання насінню вербени необхідна темрява.

Бегонія

У багатьох книгах з садівництва бегонію рекомендують сіяти в січні, але тоді їй буде потрібне досвічування. Розсада квітів у лютому вийде такою ж по висоті, як і та, котра висаджувалася раніше. Усе через те, що наприкінці зими день помітно подовжується, особливо до початку березня. Насіння – дрібне, саджають поверхово й обов’язково під скло або плівку.

Гвоздика Шабо

Цій гарній рослині потрібно до шести місяців, щоб зацвісти. Враховуйте це, коли будете планувати розсаду квітів у лютому. Сіянці гвоздики потрібно обов’язково кілька разів пікірувати, тоді до часу посадки на постійне місце, вона почне кущитися. Насіння сіють звичайним способом, під плівку.

Віола (братки)

Якщо посадити насіння цієї рослини в лютому, то вже наприкінці липня з’являться перші бутончики. Хоча насіння віоли й досить дрібне, але при посадці його все-таки варто заглибити. Тому, що залишене на поверхні насіння при надлишковій вологості може запліснявіти.

Люпин

При ранній посадці рослини почнуть квітувати до кінця серпня. Для найшвидшого проростання насіння перед посадкою варто замочити на добу. Заглиблюють приблизно на 5-8 мм. Оскільки люпин погано переносить пересадження, саджати його потрібно в окремі торф’яні горщики.

Якщо стаканчики будуть невеликі, до моменту висадження вся земляна грудка буде обплутана корінням і легко буде вийматися цілком. Це дозволить висадити рослину, не травмуючи кореневу систему.

Маргаритка

При великому бажанні можна побачити її цвітіння вже восени, якщо посадити маргаритку насінням на початку лютого. Потрібно мати на увазі, що, якщо літо буде спекотним і посушливим, повноцінного цвітіння побачити не вдасться. Замість цього з’являться одиночні бутони на тонких стеблах, швидше за все немахрові.

Примула

Її саджають поверхово, під скло. Для того, щоб цвітіння наступило у вересні, примулу саджають у легкий притінок. Рослина любить, щоб її рясно поливали й кілька разів за літо підживлювали.

Хризантема

Цей багатолітник обов’язково зацвіте в рік посіву, тому що найважливіша умова для утворення бутонів – це зменшення світлового дня. Посадка насіння квітів на розсаду в лютому забезпечить нарощування достатньої вегетативної маси й коренів, щоб рослина ще й успішно перезимувала.

Дельфініум

Якщо ви придбали унікальне насіння і вам не терпиться скоріше побачити його цвітіння, то посадіть насіння дельфініума в лютому. При гарному догляді квітконіжка з’явиться наприкінці літа. Будьте готові, що в перший рік дельфініум квітувати буде не дуже яскраво. У всій красі рослина розкриється наступного року.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *