Вода зі снігу пришвидшує ріст

Вода зі снігу пришвидшує ріст

Взимку, коли багато снігу, – саме час запасти вдосталь поталої води для поливу розсади. У сніговій воді або поталій воді краще проростає насіння, нею можна безпечно обприскувати рослини (у т.ч. кімнатні) і, найголовніше – водою з талого снігу або льоду найкорисніше поливати молоду розсаду.

Розтоплюємо повільно

Але краще сніг для цих цілей набирати не в межах міста, а за містом – там він чистіший і не містить шкідливих отруйних речовин, хоча для рослин це зовсім не страшно, тому що занадто мала їхня концентрація їм не шкодить. А якщо набирати верхній, найбіліший шар снігу, що тільки-но випав, з мінімумом пилу, та ще подалі від брудних трас, то все буде відмінно.

Рослини чудово реагують на дощову воду влітку, коли після дощу все починає зеленіти. А навесні, коли все просочене поталою водою при підвищенні температури повітря всі рослини дружно йдуть у ріст.

При вирощуванні розсади й кімнатних квітів корисно поливати їх поталою водою, яку можна одержати зі снігу або льоду. Розтоплювати сніг або лід потрібно не на вогні, а повільно, при кімнатній температурі й відразу використовувати цю воду для поливу.

Не можна поливати рослини дуже холодною водою: вона майже не всмоктується корінням, крім того, коріння може загнити. Вода має бути на 2-3 градуси тепліша від кімнатної температури.

Потала, або як її називають – «жива» вода, має особливу структуру і благотворно діє на біохімічні процеси рослин.

Холод знищує шкідливі речовини у воді

Багато снігу, звичайно, запасти неможливо, тим більше, якщо врахувати, що ця властивість талої води зберігається всього кілька годин після танення. Тому використовуйте поталу воду для пророщення насіння і для поливу розсади хоча б на початку їх росту, коли вони набираються сил. Коли розсада буде потужною і будуть потрібні більші обсяги поливу, доведеться переходити на водопровідну воду.

Щоб приготувати талу воду, ємкість із водою ставлять на вулицю – на мороз або в морозильну камеру й залишають, доки дві третини її обсягу не перетворяться на лід. Зливаємо воду, що не замерзла, а лід вносимо в тепле приміщення і чекаємо, коли він розтане! Потала вода з льоду для поливу розсади готова!

Водопровідна вода жорстка й має у своєму складі багато домішок і солей, тому, при постійному поливі, ґрунт їх накопичує в собі. А снігова або потала вода майже дистильована і при поливі не змінює склад ґрунту. Тому, щоб пом’якшити воду з водопроводу, потрібно попередньо витримати її у відкритій ємкості, щоб випарувалися деякі її речовини. Не рекомендується також воду кип’ятити, тому що зникнуть і деякі корисні речовини, що містяться в ній.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *