У Тернополі головний редактор інформаційного порталу «Україна по-арабськи» розповів, що потрібно, аби туристи з арабських країн приїздили в Україну

У Тернополі головний редактор інформаційного порталу «Україна по-арабськи» розповів, що потрібно, аби туристи з арабських країн приїздили в Україну

Студенти ЗУНУ поспілкувалися із головним редактором інформаційного порталу “Україна по-арабськи” Мохаммадом Фараджаллахом

Цьогоріч в Україні справжній бум туристів з країн арабського світу. Жителі країн Перської затоки приїздять великими групами в Карпати, оздоровлюються в Трускавці, милуються затишними вулицями Львова. За даними Держприкордонслужби, лише за перше півріччя цього року Україну відвідало понад 17 тисяч туристів з Саудівської Аравії, ОАЕ, Кувейту, Оману, Катару та Бахрейну. Це у десятки разів більше, ніж у попередні роки. Країни арабського світу також привабливі для українських підприємців як ринок експорту продукції, особливо це стосується аграрної сфери. Адже тамтешнім країнам бракує не лише родючих земель та прісної води. І як свідчать тренди останніх років, значимість східного вектору для України лише зростатиме.

Аби налагоджувати якісну співпрацю та вести перемовини, потрібні відповідні фахівці, які матимуть знання з історії, культури, економіки, соціально-політичних питань країн Сходу.  Першими в Україні запровадили освітню програму «Сходознавство» у  Західноукраїнському національному університеті. Студенти з першого курсу вивчають турецьку мову. З другого курсу зможуть обирати другу східну мову – арабську, перську, іврит та ін. Влітку для них організують мовні школи. Освітню програму підтримали дипломати, тож студенти зможуть проходити стажування та брати участь у дипломатичних турах. 

Днями для студентів спеціальностей «Міжнародний туризм» та «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» та викладачів інституту міжнародних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина ЗУНУ відбувся бранч з Мохаммадом Фараджаллахом, головним редактором інформаційного порталу “Україна по-арабськи”. 

Основними темами для обговорення були стосунки між Україною та країнами арабського світу, реалії та вектори майбутнього співробітництва, зокрема у контексті розвитку туристичної галузі. У бранчі також взяли участь начальник управління стратегічного розвитку міста Юрій Дейнека та лідер єгипетської діаспори Тернополя Майкл Нагіб Іскандер. Модератором та організатором зустрічі була директорка навчально-наукового інституту міжнародних відносин ЗУНУ, докторка економічних наук, професорка Ірина Іващук.

Оскільки зустріч відбувалася напередодні Всесвітнього дня туризму, то значну увагу зосередили на туристичній індустрії України, її привабливості для мешканців арабських країн. Говорили про те, яким особливостям у сфері індустрії гостинності потрібно навчати студентів, як привабити туристів та інвесторів у нашу країну. Мохаммад Фараджаллах поділився своїм баченням, розповів про напрямки активізації міжнародних відносин з країнами арабського світу, роль дипломатії у наближенні держав одна до одної, освітній дипломатії. 

 – Я вірю, що Україна та арабський світ –  ідеальні партнери, – зазначив Мохаммад Фараджаллах. – Арабські країни успішні в сферах енергетики, туризму та інвестицій. Проте вони зацікавлені в тому, що виробляє Україна, починаючи з продуктів харчування і закінчуючи технологіями. Між нами неможлива конкуренція – ми доповнюємо один одного. Кожна область України може реалізувати свій потенціал. Тернопільщина має величезні можливості та ресурси, які можуть гідно оцінити жителі арабських країн: краса природи, історія, архітектура, добра екологія. Я щиро вірю, що вона буде одним з найпотужніших регіонів України і сюди приїздитиме багато туристів. 

Мохаммад Фараджаллах зазначає, що нашій державі варто розвивати туристичну галузь за прикладом Єгипту, коли гість не турбується ні про транспорт, ні про готель, адже йому все пропонують комплексно. Тому повинна бути співпраця між готельними комплексами і авіакомпаніями. 

– Також слід враховувати якість сервісу, – додав Мохаммад Фараджаллах. – Що вищий рівень життя, до якого арабський турист звик на батьківщині, то більш вимогливо він буде ставитися до обслуговування та послуг, за які він платить гроші. Оскільки наша мета – привабити людей до відпочинку в Україні, ми повинні враховувати їхні інтереси та побажання. Сервіс в Україні хороший, але його можна зробити ще кращим, аби, обираючи між Україною і, скажімо, Францією, люди робили вибір на користь України. На відміну від студента, який приїжджає на навчання, турист має інші потреби, адже його перебування короткострокове. Йому необхідний хороший відпочинок, комфортні умови, якісні медичні послуги. Потрібно більше перекладачів, які знали б арабську мову, а також людей, обізнаних з арабськими звичаями та традиціями, етикетом. 

Усі присутні мали можливість задати спікеру свої питання. Студентам було цікавим все: і звичаї арабських країн, і враження від подорожей Україною, розповіді про минуле та поради на майбутнє. 

На завершення заходу Ірина Іващук від імені всіх присутніх подякувала Мохаммаду Фараджаллаху за корисну та  плідну розмову і побажала, аби такі зустрічі відбувалися і надалі.

Максим СКАСКІВ. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *