Умови тендера по державним закупівлям

Тендером називається  процедура, коли конкуренти змагаються за право бути постачальниками товарів або послуг, для замовника від держави. Для компанії, це прекрасна нагода отримати клієнта, але це можливо тільки у разі надання відповідної якості його продукції. Державні установи розглядають тендер як реальний відшукати надійного виконавця.  

Така процедура в Україні проводиться для того, щоб державні підприємства проводили закупівлі чесно і відкрито. Законодавство забов’язує проводити державні закупівлі онлайн, на такому сайті як https://zakupki.com.ua/.

Які типи тендерів розрізняють?

За типами, тендери діляться на групи:

  • товари;
  • роботи;
  • послуги.

Припустимо, замовникові треба зробити оголошення тендера на закупівлю певного виду товару, за умовами якого передбачена доставка на об’єкт. Також, можливо зробити це окремо, тобто відокремити послугу доставки, в результаті товар закуповуватиметься у одного постачальника, а доставку здійснюватиме інша фірма. При цьому існує  одна умова – вартість послуги не повинна перевищувати ціну товару.

Також, державні закупівлі онлайн розділяють по рівню вартості робіт, послуг і товарів. Встановлені норми порогових і надпорогових закупівель :

Допорогові. Вартість товарів і послуг не повинна перевищувати двісті тисяч гривен. У окремих сферах діяльності, ця сума може бути збільшена до одного мільйона гривен. А вартість робіт до півтора мільйонів гривен, для окремих сфер до п’яти мільйонів гривень.

Надпорогові. Вартість послуг і товарів починається від двохсот тисяч гривень, або ж від одного мільйона гривен. Ціна робіт від півтора мільйонів гривень, для окремих сфер – від п’яти мільйонів гривень.

Тендери відрізняються і мають встановлені умови:

  • Відкриті. Доступні для участі підприємцям і компаніям.
  • Закриті. Проводяться тоді, коли закупівлі засекречені. Також вони передбачені для обмеженого круга підприємств.
  • Обмежена участь. В цьому випадку замовник самостійно вибирає компанії, які підходять йому по своїй специфікації.
  • Одноетапний і двоетапний тендер. У цьому випадку мається на увазі наявність переговорів до встановлення ціни.
  • Попередній відбір. Спочатку замовник знайомиться з пропозиціями, після чого висуває свої умови.

Можливі закупівлі лише в одного постачальника являються видом тендерних торгів в тому випадку, якщо мова йде про допорогові об’єми. Це можливо тоді, коли постачальник один на ринку , і не має конкуренції. Або інші компанії забрали свої заявки, або відмовилися приймати участь в оголошеному конкурсі.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *