Вперше за 5 років в Тернопільській області виявили декілька випадків кору у дітей. Сталося це у Чортківській громаді.
Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, обговоривши ситуацію із захворюваністю, вирішила перевести класи, у котрих навчаються діти, на онлайн формат навчання.
Окрім того, лікарі, що були присутні на засіданні, рекомендували посилити протиепідемічні заходи у всіх навчальних закладах. Про це повідомили у Чортківській міській раді.
Якщо в дитини є найменші ознаки вірусного захворювання, батькам рекомендовано залишити її вдома до повного видужання.
Що таке кір?
Кір – небезпечне, дуже заразне вірусне захворювання, що швидко поширюється. 9 із 10 людей, з якими контактувала інфікована особа, теж захворіють, якщо вони не були щеплені.
Інфікування
Вірус кору поширюється під час кашлю та чхання, тісних особистих контактів. Вірус лишається активним і живе в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом 2 год. Інфікована людина може передавати вірус ще за чотири дні до і за чотири дні після появи у неї висипу.
Симптоми
Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури приблизно через 10-12 днів після інфікування, яке триває 4-7 днів. На цій початковій стадії можуть виникати нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. За кілька днів з’являється висип – спочатку, як правило, на обличчі та верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип розповсюджується по всьому тілу, включно із руками та ногами. Він тримається 5-6 днів і потім зникає. У середньому, висип з’являється через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу.
За перших симптомів негайно звертайтеся до лікаря.
Профілактика
Спеціального лікування від кору немає. Найкращий захист – вакцинація. В Україні є комплексна вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна, ефективна і забезпечує тривалий захист. Для найкращого захисту дитина має отримати дві дози КПК-вакцини.