Експедиція проєкту «Портрети Маріуполя» запише у Тернополі історії переселенців

Експедиція проєкту «Портрети Маріуполя» запише у Тернополі історії переселенців

У Тернополі 22 та 23 березня проходитиме експедиція проєкту «Портрети Маріуполя». Проєкт реалізується ГО «Простір Марії» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та покликаний показати долю переселенців/переселенок з Маріуполя. 
Команда проєкту планує записати в Тернополі шість історій (запис складається з фотозйомки та зйомки документального фільму).

Серед героїв – люди, які змогли інтегруватися в тернопільську громаду після пережитих жахіть в облозі та окупації в Маріуполі, а саме:
родина, в якій батько займається волонтерством, а мама разом з маленьким синочком створює анімаційний серіал про російсько-українську війну;
директорка навчального закладу, якій вдалося релокувати Маріупольський електромеханічний технікум (він тепер працює в Тернополі);
маріупольчанка, яка працює в центрі підтримки маріупольців;
маріупольчанка, яка має чимало відзнак на міжнародних кулінарних конкурсах, а після виїзду з рідного міста працює в одному з ресторанів Тернополя;
правозахисниця, колишня працівниця патрульної поліції Маріуполя.
Організатори проєкту хочуть надихнути переселенців і переселенок, допомогти їм у пошуку соціальних зв’язків, а також надати можливість створити нові фотоальбоми, в яких будуть нові спогади з нового життя.

Після експедицій планується проведення фотовиставок в Україні та за кордоном.

Проєкт «Портрети Маріуполя» – це 25 історій переселенців і переселенок, життя яких змінило повномасштабне вторгнення рф. Зараз маріупольці та маріупольчанки живуть в різних містах України і світу, в багатьох втрачені не тільки родинні зв’язки та звичний ритм життя, а й все майно. Деякі герої «Портретів Маріуполя», рятуючись під час березневої облоги міста, не встигали забрати родинні фотоальбоми, а дехто безповоротно втратив сімейні світлини в масштабних пожежах.Організатори заходу зазначають; «Ми залучаємо маріупольців і маріупольчанок до участі в проєкті та пропонуємо розповісти про життя до повномасштабного вторгнення росії, виживання в облозі, поділитися інформацією щодо інтеграції в нових містах і громадах. Під час проведення інтерв’ю фотограф створює фотографії, а наприкінці проєкту наші герої та героїні отримають 5 власних портретів. Ці світлини стануть початком нових фотоальбомів, нових сторінок життя, нових поглядів в майбутнє».
У рамках проєкту також будуть проведені три виставки в трьох українських містах (Київ, Львів, Тернопіль) у травні-червні 2023 року. На виставках представлятимуть історії переселенців і переселенок, а також будуть проведені заходи (кінопокази, майстер-класи), які мають на меті об’єднати переселенців і місцевих мешканців. Ці події допоможуть людям з різних міст розширити дружнє коло спілкування.
У рамках експедицій проєкту проходитиме зйомка документального фільму «Портрети Маріуполя», прем’єра якого відбудеться під час виставок.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *