В Україні поширюють фальшиві гроші, які важко розпізнати

В Україні поширюють фальшиві гроші, які важко розпізнати

Фальшивки купують онлайн, а потім збувають через дрібні магазини. Найчастіше підроблюють купюру в 500 гривень. За словами радника голови правління одного з банків Василя Невмержицького, в інтернеті можна натрапити на десятки оголошень, у яких за 20% від номіналу готові продати від 10 тисяч підроблених гривень, пише Фінанси.ua.
Продавці фальшивок найчастіше стверджують, що їхні «гроші» приймають термінали, а без спеціальної техніки «банкноти» неможливо відрізнити від справжніх.

«Зазвичай, якість підроблених банкнот значно гірша, ніж у справжніх. Але іноді розпізнати фальшивку буває досить складно. Підроблені банкноти зазвичай відрізняються за кольором від оригіналу, також там немає водяних знаків, оптико-змінних фарб, захисних стрічок і рельєфних зображень. Також варто звернути увагу на те, що справжня купюра рельєфна. Фарба наноситься на неї опуклим шаром, легко визначається на дотик», – сказала виконавча директорка Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

Рідше підробляють купюри номіналом до 100 гривень: це невигідно. Поліція час від часу «накриває» фальшивомонетників, які в домашніх умовах виготовляють валізи готівки. Виробники фальшивок передають їх реалізаторам, а ті створюють акаунти в Telegram і розміщують інформацію на профільних форумах. Або доставляють «скарбами». В такому разі товар передають «скарбменам», які ховають його на вулицях і надсилають клієнтові карту й опис «схованки».

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *