В Україні «запахло» референдумом і почався «Євронаступ»

В Україні «запахло» референдумом і почався «Євронаступ»

Що оберуть українці: Європейський чи Митний союз? Схоже, референдуму країні не оминути. Швидше, на догоду Росії, аніж громадянам України, можуть провести всенародне опитування. Результати спрогнозувати важко. Як у нас підраховують голоси, знаємо…

інтерв’ю Віктора Януковича провідним вітчизняним телеканаламОтже, Президент Віктор Янукович пообіцяв: українці самі виберуть куди їм вступати – до ЄС чи МС. Про це він заявив в інтерв’ю провідним вітчизняним телеканалам: «Який буде вибір народу – може показати референдум. Коли буде референдум – ми з вами не знаємо. У будь-якому випадку, нам не обійтися без референдуму».

Поки поцікавляться думкою електорату, в який бік повинна скерувати свої стопи держава (чомусь така думка сяйнула під час «торгівельної війни» з Росією та напередодні підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС), чимало так званих «будівничих» нашої країни, «реформаторів», іншими словами, представників політичного та економічного істемлішменту, вже давно чудово облаштувалися у країнах Євросоюзу – без референдуму. В Україні наші багатії, яких у політиці чимало, заробляють гроші, а витрачають – за кордоном. Хтось – на житло, хтось – на розкішні весілля. І, звісно, на лікування та відпочинок, закликаючи, водночас, пересічних громадян їхати на вакації до Криму. Мовляв, потрібно вкладати кошти у вітчизняну економіку, підтримувати розвиток рідної туристичної галузі тощо. Свої ж активи заможні українці виводять за кордон, і цього, дивним чином, не помічають вітчизняні контролюючі органи.

Як повідомляє журнал «Фокус», торік українські багатії вклали 35 мільйонів доларів у нерухомість однієї лише Великобританії. Однак, вітчизняні експерти припускають: дані про покупки можуть бути занижені.

Діти багатьох наших політиків також обирають західний напрямок – у тамтешніх навчальних закладах здобувають освіту. Існує велика ймовірність, що за кордоном вони вже мають житло. Варто зазначити, вартість навчання в елітних вузах Лондона стартує із 20-30 тисяч доларів на рік.

У Британії навчалися, зокрема, діти «вічно молодого реформатора», якому жіноцтво України «вдячне» за пенсійну реформу, народного депутата Сергія Тігіпка, донька екс-прем’єра Юлії Тимошенко. Донька Тігіпка наразі живе в Англії. Там же мешкають сини Богдана Губського та Євгена Червоненка.

У країні Туманного Альбіону Тігіпко влаштував був шикарне весілля для своєї  доньки. А нардеп Сергій Клюєв своїй доньці організував розкішну забаву у Ліхтенштейнському дворі у Відні.

І вся ця «еліта» вчить нас із вами, як потрібно любити Україну, прищеплює пересічним громадянам патріотизм, закликає тугіше затягнути паски, бо в країні економічна криза. То чому ж для них – кризи нема, а прості українці вже поріднилися з нею?

Для порівняння – з життя американської еліти. Найзаможніші американці, незважаючи на багатомільйонні статки, економлять на одязі, харчуванні, проживанні. Вони не звикли викидати гроші на вітер і не втрачають можливості заощадити. Як зазначає UBR, інвестор Уоррен Баффет, капітали якого сягають 44 мільярдів доларів, живе у скромному будинку, придбаному ще у 1958 році за 31500 «зелених».

Перша леді США Мішель Обама (статки президентської сім’ї оцінюють у 2,6-8,3 мільйона доларів) купує продукти у супермаркетах, одяг – у дешевих рітейлерів на зразок «H&M».

Інвестор Девід Черітон, який вкладає гроші у розвиток техкомпаній, у тому числі «Google», обідаючи в ресторані, з’їдає тільки півпорції – решту забирає з собою. Його ж капітал – 1,3 мільярда доларів.

Нафтовий магнат Томас Бун Пікен зі статками у 1,4 мільярда доларів купує новий діловий одяг раз на п’ять років.

Гадаєте, ці люди – диваки? Скупі? Та ні, просто, вони свої гроші заробили і знають їм ціну. А ще західні багатії значні суми жертвують на благодійність.

Українцям на допомогу з боку рідних олігархів і влади, в тому числі, сподіватися годі. Зрештою, і самі можуть заробити, аби лише мати можливість. А з цим сутужно. Праця у нас не ціниться. Знову ж для порівняння. Середньостатистична платня українця (згідно з даними Держстату, вона складає 3400 гривень) майже у дев’ять разів нижча за середньомісячну зарплату англійця. І в 7-8 разів менша, ніж у німців, чи у французів.

Зате наша держава – світовий лідер за кількістю податків у рейтингу Світового банку «Doing Business». Середнє українське підприємство на рік сплачує 28 видів податків. І витрачає на заповнення документів та здійснення платежів понад 490 годин. Згідно з даними Світового банку, минулого року українські підприємці перерахували до бюджету 55,5 відсотка доходів, із яких 43,3 – податки на працю.

Проте, аналітики зазначають: у нинішньому році Україна скоротила кількість податків і піднялася із 185 місця у рейтингу в 2012 році – на 165. Раніше в Україні було 135 податкових платежів і зборів для середнього підприємства. До речі, в Росії, якою марять деякі вітчизняні можновладці, підприємства платять лише сім податків на рік.

У згаданому телеінтерв’ю Президент сказав, що не задоволений податковою політикою в державі. А хто заважає її справді нормально реформувати?

Українські чиновники, на думку Гаранта, є одними з тих, хто гальмує реформи. То навіщо утримувати некомпетентних керівників? Невже важко змінити їх на креативних управлінців-менеджерів?

Розповів Віктор Янукович і про неймовірне зростання пенсій та зарплат за останні три роки. Зокрема, пенсії, за його словами, зросли за на 42,4 відсотка, а зарплата – на 59 відсотків. Ви це відчули?

Ще Глава держави зазначив: Росія, своїми аргументами щодо високої ціни на газ, принижує Україну. Це вже правда.

А тим часом, коли «запахло» референдумом, в Україні почався «Євронаступ». Учасники акції закликають парламентарів якнайшвидше ухвалити пакет законів, необхідних для підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС. І наголошують: якщо хтось із депутатів не працюватиме задля зближення України з Євросоюзом, то проти них «застосують санкції» – складуть поіменний список таких парламентарів і працюватимуть на зниження їхніх рейтингів. Гарна ідея.

Ольга ЧОРНА.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *