Вифлеєм: цікаві факти про місто Різдва

Вифлеєм: цікаві факти про місто Різдва

Вифлеєм – одне з найстаріших міст світу, яке постійно заселене, починаючи з 2000 року до н.е. Тут проживає одна з найдавніших у світі християнських громад. Населення Вифлеєму (Bethlehem) становить понад 27 тисяч осіб. Приблизно 40% населення міста араби-християни, але більшість – араби-мусульмани. Жителі Вифлеєму мають палестинське громадянство, пише vokrugsveta.ua.

2

У XIV столітті до н.е. Вифлеєм був містом-державою, названим на честь богині. Пізніше він називався Ефрата (Ephrata) (Буття 35:16). У Старому Завіті він згадується як Бейт-Лехеме. На івриті “Beit” означає будинок / домашнє господарство, а “Lechem” означає хліб / манна / харчування. Зазвичай назва міста трактується як Будинок хліба. У перекладі з арабської назва міста означає Будинок м’яса.

У 1500-х роках місто завоювали османи, і правили ним протягом 400 років.

У сучасній історії під час Першої світової війни місто було захоплене англійцями, які контролювали його з 1920 по 1948 рік.

Під час арабо-ізраїльської війни 1948 року місто було анексоване Йорданією і залишалося в її владі до Шестиденної війни (1967 рік). Під час Шестиденної війни Ізраїль відтіснив йорданський кордон і взяв під свій контроль Вифлеєм і решту Західного берега.

Місто контролювалося Ізраїлем до 1995 року, коли, відповідно до Мирної угоди в Осло, місто і прилеглий Західний берег були передані Палестинській національній адміністрації. І до сьогодні місто – під її контролем.

Біблійний Вифлеєм

У Старому Завіті Вифлеєм згадується як місто Царя Давида,  де він був коронований Царем Ізраїлю.

У місті Вифлеємі Рахіль породила Веніаміна і померла (Буття 48: 7). Сьогодні її могила розташована поруч з входом у місто.

У Новому Завіті Вифлеєм названий як місце народження Ісуса.

Незважаючи на те, що Ісус був народжений у Вифлеємі, він не був його рідним містом. Марія і Йосип прийшли до Вифлеєму з міста Назарета, що в північній частині Ізраїлю. Вони прийшли до Вифлеєму, щоб зареєструватися під час перепису. Всі громадяни повинні були реєструватися в місті свого походження – Йосип походив із дому Давида, а Вифлеєм був містом Давида. Рідним містом Ісуса був Назарет, де він і виріс.

Пам’ятки Вифлеєму

3

Храм Різдва Христового. 14-кінцева зірка на підлозі Храму Різдва позначає місце, де народився Ісус. У 2012 році Храм Різдва Христового був внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Перше місце в Палестині, яке було внесено в список.

4

Молочний грот – тут Марія, Йосип та Ісус ховалися від переслідувань царя Ірода.

Поле Пастушків – це місце, де Ангел повідомив вифлеємським пастухам про народження Спасителя Світу.

5

Відвідини Вифлеєму

Зазвичай, щоб відвідати Вифлеєм, туристи прилітають до Ізраїлю і купують денну поїздку з Єрусалима (8 км) або Тель-Авіва.

Прикордонний пункт на кордоні працює швидко і добре. Щодня сотні туристів виїжджають і в’їжджають з Єрусалима до Вифлеєма й назад. Для проїзду з собою потрібно обов’язково мати паспорт.

Туристи перебувають під захистом постійно присутніх військових.

До речі, у Сполучених Штатах Америки є більше 20 міст з назвою Вифлеєм. Міста з таким ім’ям є в Уельсі, Швейцарії, Південній Африці та Новій Зеландії.

Джерело: СвітUA

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *