Вирощуємо хрін правильно: рецепти приборкання цієї пікантної приправи

Вирощуємо хрін правильно: рецепти приборкання цієї пікантної приправи

Хрін належить до багаторічних рослин сімейства хрестоцвітих. У нього потужна коренева система з великою кількістю сплячих бруньок. Кореневища хрону здатні проникати в ґрунт на глибину до 2 метрів. Сплячі бруньки можуть розростися практично з будь-якої глибини. Саме завдяки такій неймовірній живучості та потужній кореневій системі хрін став найстрашнішим бур’яном на ділянці.

Позбутися хрону на городі дуже важко, оскільки від найменшого корінця, що залишився в землі, рослина знову з блискавичною швидкістю розростається по всій ділянці. Якщо за хроном не доглядати, то рослина легко дичавіє і стає тим самим «злісним бур’яном».

Варто знати, що хрін досить морозостійкий і тіньовитривалий, може рости практично на будь-яких ґрунтах.

Чому дичавіє хрін? В основному причиною цього явища є недотримання основного правила догляду за рослиною: кореневища необхідно викопувати через 1-2 роки після посадки живців. Якщо хрін росте на одному місці довше, то його коріння тоншає, починає сильно гілкуватися, глибшає і важко видаляється з землі, а значить, позбутися хрону на городі стає практично неможливо.

Саджають хрін відрізками кореневищ ранньою весною. При цьому підбирають кореневища товщиною 12-15 см і беруть відрізки по 20-25 см у довжину. Ці відрізки відокремлюють від центрального кореневища ще восени, під час збирання хрону. Зберігають їх у підвалі або будь-якому іншому прохолодному приміщенні, присипавши шаром землі товщиною близько 10 см.

Щоб обмежити хрін, не дозволити йому розростися по всій ділянці, деякі садівники висаджують живці в спеціально підготовлені глибокі ящики, які й обмежують кореневу систему рослини. Так можна виростити гарне коріння і не засмітити ділянку.

До слова, хрін не просто надає нашим стравам неповторний смак, але й приносить величезну користь організму. До його складу входить велика кількість ефірної гірчичної олії, вуглеводи, вітаміни, каротин, білки, лізоцим – бактерицидна речовина. Листя хрону можна використовувати при засолюванні. У їжу вживають тільки коріння рослини. Хрін підвищує апетит, виступає в якості жовчогінного засобу, допомагає при запаленні слизової рота, при ангіні, використовують в якості загальнозміцнюючого засобу.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *