Вирощуємо полуницю без хімії

Вирощуємо полуницю без хімії

Щоб виростити екологічно чисті полуниці без мінеральних добрив і різноманітних хімічних засобів, насамперед висіваємо на грядку перед посадкою полуниць сидерати – олійну редьку, гірчицю, рапс і гречку.

По-перше, вони поліпшують структуру землі та підвищують родючість. По-друге, не дають рости бур’янам. По-третє, такі сидерати, як гірчиця й рапс дуже гарні фітосанітари. Їх посів  допомагає очистити землю від багатьох хвороб і шкідників. Це дуже важливо, адже чим чистіша земля, тим здоровіші ваші рослини. А немає хвороб – не потрібно застосовувати хімію.

Компост – також важливий при вирощуванні полуниці без хімії, оскільки в ньому дуже багато корисних для рослини речовин. Він допомагає швидше збільшити родючість землі. Речовини з компосту легко засвоюються рослиною, а оскільки він робиться з органічних речовин, то від цього буде тільки користь. Рекомендується рано навесні на грядку з полуницею укласти 1-2-сантиметровий шар компосту Це дозволить вам виростити гарну й корисну полуницю.

Мульчування грядки дуже важливе при вирощуванні полуниці. Чи відомо вам, що в перекладі з англійської полуниця – це солом’яна ягода? Іноземці вже давно застосовують солому в якості мульчі. Навіщо вони це роблять? Виявляється, мульча значно заощаджує наш час і гроші, оскільки:

– не потрібно полоти грядку від бур’янів (іноді потрібно тільки висмикнути випадкові одиночні бур’яни);

– ягода залишається чистою і здоровою, тому що не торкається землі;

– земля завжди залишається злегка вологою, а не розпеченою від сонця, тому поливати полуницю потрібно значно рідше (або зовсім можна й без поливу обійтися);

– земля залишається пухкою після дощу, не утворюється скоринка, як на голій грядці;

– правильно підібрана мульча охороняє від слимаків.

Але мульчу потрібно розкладати не дуже товстим шаром, особливо, якщо мульча зі свіжих, тільки-но скошених рослин. Адже через підвищену вологість можуть розвинутися хвороби або поселитися слимаки.

У якості мульчі для полуниці добре використовувати солому, голки хвойних рослин, перепрілу тирсу (але не дрібну). Тирсу краще перемішувати з іншим типом мульчі, інакше вона може утрамбуватися, що ускладнить доступ повітря до коренів.

Мульчу потрібно розкласти тоді, коли з’являться квіти на кущах. У такому випадку ваш урожай цієї чудової ягоди буде кращим і набагато здоровішим.

Найголовніші рослини-помічники полуниці – часник і цибуля. Вони допомагають захистити її від шкідників і хвороб.

Використовують рослини-помічники й при деяких погодних умовах. Так, для захисту від вітру на північному боці грядки можна посадити один-два ряди кукурудзи. А коли дуже пекуче літо, то добре б кинути по грядці кілька насінин космеї. Космея дасть легку тінь, а крім того прикрасить вашу полуничну грядку. Можна використовувати й інші рослини. Експериментуйте й у вас усе вийде.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *