Як отримати багатий врожай огірочків: поради від досвідчених господарів

Як отримати багатий врожай огірочків: поради від досвідчених господарів

  1. Намагайтеся дотримуватися сівозміни. Не саджайте огірки на одному місці рік у рік, не саджайте їх після кабачків або гарбуза, інакше істотно підвищується ймовірність “підхопити” грибкове захворювання. 
  2. Вчасно та рясно поливайте свої огірочки. Якщо ви буваєте на ділянці тільки у вихідні, не полінуйтеся добре замульчувати грядки бур’янами або скошеною травою. Товстий шар мульчі не дасть волозі випаруватися, а також забезпечить огірковому корінню додаткове живлення і тепло. 
  3. Після появи сходів у фазі 3-4 листочків (а потім через кожні 10 днів) обприскайте огірки наступним складом: 20 г господарського мила, 1 літр молока й 30 крапель йоду на 10 літрів води.
  4. У червні пролийте огірки розчином соди (1 ст. л. на 10 літрів води). Лужне середовище не до смаку патогенним грибкам. 
  5. Від шкідників і паразитів допомагає цибульна лушпайка. 700-грамову банку цибульної лушпайки потрібно залити 10 літрами води, довести до кипіння, закрити кришкою і настоювати 12-14 годин. Потім лушпайку віджимають, відвар проціджують і розводять у співвідношенні 2:8 з водою. Таким розчином обприскуйте листя зверху і знизу, а потім пролийте землю. 
  6. Якщо все-таки не вбереглися і листя почало жовтіти, спробуйте обприскати огірки розчином молочної сироватки або кефіру (2 літри на 10 літрів води). Для кращого зав’язування плодів можна додати в розчин 150 грам цукру. 
  7. Коли листя тільки починає жовтіти, може допомогти полив слабким розчином марганцівки. 
  8. Для підживлення огірочків використовуємо настій дводомної (пекучої) кропиви. Робиться він так: беремо, наприклад, стару емальовану каструлю приблизно на 30-40 л, у неї закладаємо кропиву, заливаємо гарячою водою і настоюємо 10 днів. За цей час вміст каструлі встигає перебродити. Потім розводимо цей настій з розрахунку 1 л на 10 л води і заливаємо в канавки так, щоб підживлюючий розчин стояв у них хоча б 5-10 хв. Воду для поливу використовуємо дощову. І чим теплішою буде вода, тим краще.
  9. Добриво на основі дріжджів сприяє збагаченню огірків фосфором, залізом, азотом та марганцем. Для приготування на 10-літрове відро води візьміть сухих дріжджів 10 г., додайте цукор 2 ст. л. та залиште розчин на добу в теплому місці. Норма витрат на кущ складає 1 літр під корінь. Проводьте підгодівлю тричі, з інтервалом 3 тижні. Або ж інший варіант – 100 г дріжджів розводять в 1 л молока, через кілька годин розбавляють водою до 10 л Такий розчин дуже ефективний, як для позакореневого підживлення, так й для поливу огірків.
  10. Курячий послід багатий фосфором та азотом й позитивно впливає на склад ґрунту. Для приготування залийте послід водою у співвідношенні 1:20 та залиште в темному місці на 3 доби. Потім процідіть та розведіть водою в пропорції 1:10. Норма витрат на одну рослину складає 0,5 л. Підгодовуйте огірки цим засобом через 2 тижні після посадки, у період цвітіння та в сезон плодоношення.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *