Як правильно обрати екран для проектора?

Насолоджуватися якісною картинкою під час перегляду фільмів, проводити презентації допомагає проектор. Однак варто підбирати правильно не тільки сам проєктор, а й допоміжне обладнання, зокрема — екрани. Щоби зображення було максимально чітким та якісним, важливо щоби екран був якісним, з рівною та щільною поверхнею. Проекційний екран складається з основи, яка кріпиться на стіну чи підлогу, рами і щільного полотна. При підборі проекційного екрану варто враховувати розміри приміщення, а також особливості використання.

Екран проекційний Projecta SlimScreen

Види екранів для проектора

Існує багато критеріїв, за якими можна класифікувати проекційні екрани. Частіше всього екрани класифікують за типом конструкції:

  • стаціонарні;
  • моторизовані;
  • настінні з механізмом повернення;
  • мобільні на тринозі.

Стаціонарні екрани вибирають для приміщень, де їх не потрібно буде згортати. Якщо у вас у кімнаті достатньо місця для розташування екрана, ви можете вибрати саме стаціонарний тип.

Моторизовані екрані оснащуються двигуном, котрий опускає та підіймає їх. Керування таким екраном відбувається електричним вимикачем чи пультом керування. Моторизований екран буде гарним вибором для кімнати, в якій бракує вільного простору. Коли вам потрібно буде переглянути фільм чи презентацію, ви просто розгортаєте екран. Решту часу він залишається згорнутим. Залежно від особливостей планування приміщення та стилю інтер’єру, можна обрати екран прихованого монтажу (на стелі) або ж зовнішнього.

Моторизований екран оснащується каркасом із дерева чи металу і полотном — на нього проектується зображення. Екран може бути із жорстким каркасом чи складний.

Моторизований екран Elite Screens SK120XHW-E20

Найбільш зручними у використанні вважаються екрани підлогового типу — їх легко встановлювати у будь-якому приміщенні, легко можна транспортувати.

Схожою функціональністю відрізняються настінні екрани з механізмом повернення. Такі пристрої оснащуються спеціальною пружиною, котра звертає та розвертає екран, ховає його у спеціальний тубус. Такі екрани оптимально підходять для стаціонарного встановлення.

Якщо вам потрібно часто проводити презентації на виїзді, тоді варто обирати переносні екрани в інтернет-магазині Шоутайм — на тринозі чи рамі.

Характеристики полотна екрана

Для правильного вибору екрана варто орієнтуватися на три параметри:

  • коефіцієнт посилення — він показує, наскільки поверхня екрана добре відбиває світло від проектора;
  • контрастність — визначає різницю між світлими і темними елементами картинки, характеризує деталізацію зображення;
  • кут огляду — чим вищий цей параметр, тим краще, адже це значить, що картинка не спотворюється під різними кутами.

Щоби правильно змонтувати екран, потрібно встановлювати його на стіні, на яку не падають прямі сонячні промені. Бажано встановити на вікна щільні штори чи металеві жалюзі, щоби зменшити кількість світла в приміщенні. Обираючи місце на стіні, слідкуйте, щоби третина нижнього краю екрана була на рівні очей глядача.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *