Як правильно обирати розсаду?

Як правильно обирати розсаду?

Травень для багатьох – найгарячіша пора. Це саме той час, коли городники висаджують розсаду більшості овочевих культур. Нещодавні заморозки пошкодили врожай у багатьох. Інші ж ще не бралися за посадку. Як обирати розсаду на ринку та підготувати вирощену до висаджування на город?
Якщо ви зуміли виростити розсаду овочів самостійно, то варто її загартувати. Це нескладна справа, та саме від неї залежить, настільки швидко рослини приживуться на грядці. Мінімальний період загартовування – 3 дні. Насправді це дуже малий термін, бажано проводити загартувальні процедури якомога довше.
Зазвичай за 10 днів до висаджування в ґрунт зменшують кількість поливів. Лише безпосередньо перед висаджуванням необхідно добре зволожити ґрунт, щоб менше травмувалися корені. Потрібно також поступово привчати рослини до умов відкритого ґрунту. Якщо розсада вирощується в парнику, то треба спочатку знімати рами на деякий час, а потім взагалі залишити парник відкритим. Якщо ж ви вирощували розсаду в ящиках чи стаканчиках, то виносьте їх з приміщення спочатку на кілька годин, потім на весь день, а потім взагалі залишайте надворі.
Якщо ви ще не впевнені в своїх силах і купуєте розсаду переважно на ринку, підходьте до цієї справи з усією відповідальністю, адже шлях до гарного урожаю починається саме з розсади.
На жаль, не завжди розсада на ринку буває хорошої якості. І навіть велике розкішне листя не гарантує хороших результатів. На що ж тоді потрібно звертати увагу?
Найперше – це коріння. Воно повинно бути досить розгалуженим, з живими, не підгнилими кінчиками. Бажано купувати розсаду з грудкою землі, та при цьому не забувайте оцінювати стан коренів.
У рослин має бути здорове, добре розвинене листя, не бліде, але й не надто яскраве. Оптимальна кількість листя у розсади: для капусти – 5-7, для перцю та помідорів – 6-8, для кабачків, огірків – 3-4.
Яскраво-зелене листя – ознака перегодовування рослин азотом. Таке буває, коли продавець поспішає підростити розсаду на продаж, не надто заморочуючись з якістю. Перегодована добривами розсада може так само погано приживатися на грядці, як і слабка, недорощена.
Краще купувати розсаду середнього розміру, не надто витягнуту, з короткими міжвузлями. Це ознака того, що рослини вирощувалися правильно, пройшли період загартування, а отже, швидко адаптуються в навколишніх умовах.
Звертайте увагу також на стебло. Воно повинне бути міцним, не враженим «чорною ніжкою» (найперша ознака захворювання – тонка перетяжка в нижній частині стебла).

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *