Привід для воріт забезпечує комфортний в’їзд на територію біля будинку. Тож важливо, щоб він був функціональним, безпечним у користуванні та служив довгі роки. Якщо ви хочете зручно контролювати доступ на закриту територію, автоматичні ворота– чудове рішення. Ми порадимо, на що звернути увагу, якщо ви захочете додатково обладнати автоматикою раніше встановлені двері.
Що варто врахувати?
Автоматику для воріт найкраще вибирати на етапі проектування та будівництва всього паркану. Це дозволяє правильно розташувати та встановити обладнання й уникнути додаткових робіт. Однак деякі з різних причин вирішують полегшити в’їзд на територію вже після того, як встановили ворота. Якщо ви плануєте придбати автоматику, зважте на наступні поради.
-
Переконайтесь, що конструкція воріт стабільна
Хороший технічний стан воріт – це умова правильної та безпечної роботи приводу. Його конструкція (незалежно від того, це повноцінні або ажурні ворота) повинна бути абсолютно стійкою та жорсткою. Інакше сила вітру й вага самого приводу можуть спричинити деформації, які не дозволять механізму працювати.
Ви повинні знати, що саме місце кріплення привода – це додаткове навантаження на конструкцію. Якщо маєте сумніви, що в неї недостатня міцність, варто встановити привід на посилених елементах крила.
-
Перевірте двері на наявність несправностей
Робіть це дуже обережно, особливо якщо ви давно використовуєте ворота. Їхнє крило/крила має «ходити» легенько – без будь-якого тертя чи удару об землю. Якщо це не так, то можуть пошкодитися петлі чи виникне необхідність вирівнювати землю. У випадку розсувних воріт є ризик, що деформуються чи пошкодяться підшипники, відбудеться корозія профілю тощо.
Варто усунути всі несправності перед монтажем, оскільки вони суттєво впливають на правильне функціонування автоматики. Якщо все залишити як є, згодом недоліки можуть пошкодити привід.
-
Визначте приблизну вагу та розміри воріт
Це особливо важливий критерій: переважна більшість виробників автоматики для воріт випускає моделі приводів, адаптовані до питомої ваги крил. Не потрібно бути точним до кілограма, але варто бути обережними, щоб вибрати відповідний варіант.
Вага воріт тісно співвідноситься з їхніми розмірами. Найчастіше на території приватного будинку встановлюють відносно легкі ворота – їхня довжина не перевищує 4 м, а висота досягає 1,7 м. Вага крила підйомно-поворотних воріт може коливатися від 20 до 50 кг, тоді як крило легких розсувних воріт важить в середньому 100-150 кг.
Подумайте, які функції корисні саме для вас. Це важливо в контексті ціни автоматики й вашого комфорту. Є деякі особливості, від яких не варто відмовлятися через безпеку використання й термін експлуатації всієї системи. Є й такі, які у вашому випадку можуть виявитися непотрібними та спричинити більшу вартість обладнання. Тому перш ніж зробити остаточний вибір, варто проаналізувати та реально оцінити ваші потреби та очікування.
Сподіваємося, наші рекомендації допоможуть вам вибрати надійну та практичну автоматику для ваших воріт. Вона значно полегшить в’їзд і зробить використання брами більш комфортним.