Білокачанну капусту можна зберігати в різних місцях. Головне – дотримуватися певних умов зберігання. Найбільш підходяща температура повітря – від -1 до + 2°С, а вологість — 85-95%. При цьому сховище мінімум раз на місяць необхідно провітрювати, щоб у ньому не розмножувалися грибки. Перш ніж покласти капусту на зберігання, припудріть качани крейдою або гашеним вапном. Це допоможе попередити розвиток грибкових хвороб.
Найпростіший і тому дуже популярний спосіб – зберігання капусти у картонних коробках. У них качани укладають в один шар так, щоб вони не торкалися один одного. Також у підвалі капусту можна зберігати на полицях шириною не менше 20 см і заввишки близько 30 см. Кожний качан загортають у папір або харчову плівку (в кілька шарів) і укладають качаном вгору.
Качани, ізольовані один від одного папером або плівкою, зберігаються довше.
Якщо при збиранні капусти ви залишили довгі стовбури (не менше 8 см), качани можна зберігати в ящику з сухим піском шаром 20 см. В нього капусту просто встромляють качаном вниз.
Деякі городники воліють зберігати капусту в глині. Ретельно змішують 2 частини глини і 1 частину води, отриманою масою змащують кожен качан, після чого просушують їх і укладають на полиці в льосі або підвалі.
Якщо рік виявився настільки врожайним, що у підвалі для капусти не залишилося місця, можна качани просто підвісити до стелі за стовбури з допомогою міцної мотузки. При цьому овочі не повинні торкатися один одного (для кращої вентиляції). На зберігання в підвішеному вигляді качани можна надсилати разом з коренем.
Взимку не забувайте регулярно заглядати в сховище і відбраковувати всі качани з явними ознаками пошкоджень. Навіть якщо ви створите для капусти відповідні умови, під час зберігання вона може захворіти.