Які пам’ятні дати й події припадають на 12 липня?

Які пам’ятні дати й події припадають на 12 липня?

Календар важливих подій

1679 рік – англійський король Карл II видає акт, що гарантує судові права громадян;

1776 рік – з Плімута вирушає у свою останню експедицію Джеймс Кук;

1917 рік – під час Першої світової війни під час другої Іпрської битви Імперська армія Німеччини вперше використовує як бойову отруйну речовину газ, що за місцем боїв дістав назву іприт;

1970 рік – експедиція норвезького мандрівника-дослідника Тура Геєрдала на човні “Ра-2” через 57 днів плавання досягає берегів Барбадосу;

1989 рік – відбувається остання страта радянським режимом українського військовика, вояка УПА, члена ОУН, учасника боротьби за відновлення незалежности України Івана Савича Гончарука.

Який день в Україні і світі

12 липня в Україні і світі святкують Всесвітній день бортпровідника цивільної авіації. Професійне свято, яке закликає привітати всіх бортпровідників та бортпровідниць. Цікаво, що перші бортпровідники (стюарди) з’явилися ще 1928 року у Німеччині. Їхнім завданням було забезпечувати сервісне обслуговування пасажирів під час авіаперельоту. Жінок до цієї професії залучили через 2 роки у США. Стюардеси важать менше за стюардів, що надає їм перевагу в цій роботі. Перший політ жінки як стюардеси відбувся 15 травня 1930 року. Це була Еллен Черч – медсестра, яка навіть вміла керувати літаком.

День різнокольорових очей. Науково ця патологія називається гетерохромією. Забарвлення нашого ока залежить від кількості меланіну в його райдужній оболонці. Коли відбувається генетичний збій, то людина або тварина народжується з очима різного кольору. Ця аномалія ніяк не впливає на якість життя. Цікаво, що інколи гетерохромія може виникати навіть через важке запалення чи механічну травму. Всесвітньо відомими особистостями з гетерохромією є Демі Мур, Міла Йовович, Міла Куніс, Генрі Кавіл та інші.

День паперового пакета. Хоча це і неофіційна, проте дуже важлива екологічна подія. Паперові пакети швидко розкладаються, адже є натуральними. Головна мета цього дня полягає в приверненні уваги людства до проблем забруднення довкілля та підвищення обізнаності про переваги використання саме пакетів із паперу.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *