Які сюрпризи готує нам погода: бабак Тимко обіцяє ранню весну, а Гідрометцентр – «температурні гойдалки»

Які сюрпризи готує нам погода: бабак Тимко обіцяє ранню весну, а Гідрометцентр – «температурні гойдалки»

У День бабака, який відзначають 2 лютого, харківський бабак Тимко III передбачив, що весна цього року буде ранньою і теплою. Бабак-віщун, який живе на біологічній станції Харківського національного університету імені Каразіна, зробив перше у своєму житті передбачення весни. Він змінив на посту бабака-віщуна свого батька, Тимка II, який «вийшов на пенсію».

Тварина, яку навмисне будять щороку 2 лютого, не побачила своєї тіні, тому, за прогнозами весна має прийти в Україну вже через 6 тижнів. За повір’ям, якщо 2 лютого погода буде сонячною і бабак побачить свою тінь – зима буде довгою. Якщо навпаки – слід чекати ранньої та теплої весни.

Бабак говорить, що через 6 тижнів буде тепла весна, – розтлумачив професор біологічного факультету ХНУ імені Каразіна Віктор Токарський.

Із бабаком згідний і директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда. Він озвучив думку, що весна в Україну у 2018 році може прийти рано, адже на це може вплинути аномально тепла зима.

– В середньому, кліматична температура підвищується кілька десятків років поспіль. Зміни є причиною зростання температурного режиму не тільки влітку, але й взимку. Згідно з нашими даними, за останній час в найбільш холодні місяці стало тепліше на 2-2,5 градуса. Все це в значній мірі скоротило тривалість зимового періоду, а сама українська зима стала іншою, – пояснив Кульбіда.

Він зазначив, що синоптики не перестають дивуватись різким змінам у погоді. Зокрема, цьогорічна зима в Україні є аномально теплою – таких високих температур взимку не спостерігалося протягом останніх 100 років.

Та попри ранню весну ймовірні короткочасні «зимові» дні – снігопади та морози, адже такі аномальні «вибрики» погоди вже спостерігали і у попередні роки.

Народний провісник погоди Леонід Горбань прогнозує погоду з допомогою старовинної методики “Брюсового календаря”, в якому розрахунки ведуться за народними прикметами, а також за числовими рядами планет. У формуванні річної погоди по черзі беруть участь Сонце, Місяць і планети: Меркурій, Венера, Марс, Юпітер, Сатурн. Минулий 2017-й був роком Сонця, а 2018-й – це рік Венери.

– Рік Венери – більше вологий, аніж сухий, – йдеться у прогнозі Горбаня. –  Весна очікується прохолодна і сира: холодний березень, також не жаркі й посушливі квітень і березень. Літо – вологе і помірно тепле. Роки Венери врожайні на колосові культури, але небезпека в тому, що в період їхнього збирання бувають сильні дощі, які мають затяжний характер, що призводить до втрати врожаю. Осінь спочатку тепла, потім холодна, вже наприкінці жовтня можливі морози. Зима помірна, спершу суха, потім холодна, дуже сніжна, що призведе до великого розливу річок.

Схожі припущення висловлюють і в Укргідрометцентрі. Фахівці прогнозують, що 2018 рік буде середньостатистичним і, можливо, більш дощовим, ніж зазвичай.

“Як і в попередні 2-3 роки через глобальне потепління можливі часті перепади температур, особливо влітку спекотна погода ненадовго зміниться прохолодною, потім знову спека, знову грози”, — аналізує заступник начальника Гідрометцентру Анатолій Прокопенко.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *