У день голосування на виборах до парламенту поліцейські Тернопільщини зареєстрували 36 повідомлень про ймовірні порушення.
– Найбільша кількість порушень стосувалася незаконної агітації – 10 випадків, – розповів начальник відділу комунікації управління Нацполіції Сергій Крета. – Надходили повідомлення про видачу бюлетеня без пред’явлення документа, відсутність виборця у списках для голосування, дрібне хуліганство, фотографування бюлетеня та інші. На даний час складено три адміністративні протоколи, зокрема за статтями 173 КУпАП – дрібне хуліганство, 183 КУпАП – завідомо неправдивий виклик спеціальних служб та 186 КУпАП – самоуправство.
Вже після закриття виборчих дільниць до правоохоронців Тернопільщини надійшло сім повідомлень про ймовірні порушення виборчого законодавства.
Довірена особа одного з кандидатів у народні депутати України заявила про те, що в приміщенні вбиральні ОВК №164, що в Збаражі, виявлено складання уточненого протоколу про результати виборів головою однією з дільничних виборчих комісій. Вказаний факт зафіксовано відеокамерою спостерігачів. Голова, секретар і член дільничної виборчої комісії пояснили поліції, що вносили в протокол ДВК зазначені членами ОВК виправлення, зроблені простим олівцем, а згодом мали намір повернути на свою дільницю та дати на підпис усім членам ДВК уже виправлений бланк. Відомості за цим фактом слідчі внесли до єдиного обліку.
Загалом поліцейські задокументували чотири порушення, пов’язані зі складанням уточнених протоколів: три – у Збаразькому районі та один – у Кременецькому.
Порушення у складанні протоколу правоохоронці зафіксували у Теребовлі. До поліцейських звернувся спостерігач від громадянської мережі “ОПОРА” про те, що в приміщенні ОВК №166 член однієї виборчої дільничної комісії переписує уточнені протоколи. Заявник надав відеозапис. Поліцейські проводять перевірку.
Зафіксовані правопорушення, на переконання поліцейських, не мали масового характеру та на хід і результати виборів не вплинули.
Загалом в Україні протягом дня правоохоронці отримали 2015 заяв і повідомлень, пов’язаних з виборами. Правоохоронці внесли 71 повідомлення до єдиного реєстру. Найбільше таких справ, 9, за статтею 160 – підкуп виборців, 8 повідомлень – завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, 7 – перешкоджання здійсненню виборчого права, 7 – фальсифікація виборчих документів.
ЯКЩО були порушення, то яку відповідальність і хто понесе?