З Європою – «безвіз», але в багатьох українців – «безгріш»

З Європою – «безвіз», але в багатьох українців – «безгріш»

Ось і дочекалися «безвізу» з Європою. Щоправда, у пересічних українців можливість вільно подорожувати особливої ейфорії не викликала. Бо чимало наших співвітчизників про поїздки в ЄС можуть лише мріяти. У них – «безгріш».

У безвізовій Польщі на заробітках
У безвізовій Польщі на заробітках

Щасливим почувається українське чиновництво. Мабуть, кожен думає, що «безвіз» –  його особиста заслуга. Та й гроші «слуги» народу мають.

При мінімальній зарплаті, а таку отримують чимало українців, навіть в сусідню область дорого їхати, не те, що в Європу. Бо у кожної країни – свої вимоги до фінансового забезпечення мандрівника. В одних країнах потрібна незначна сума на день, а в інших – кілька десятків євро. Неважливо, витратите їх, чи ні.

Отож, якщо збираєтесь у Норвегію, потрібно мати 500 норвезьких крон на щодень, а це – 1580 гривень. Їдете у Фінляндію – приготуйте 30 євро на день.   У Швецію – 47 євро на день. Естонія задорога – 86 євро на день, що складає 2,5 тисячі гривень. А ось Латвія демократична для подорожуючих українців – треба мати 14 євро на день – це 400 гривень. Литва – дорожча – 40 євро на день. Нідерланди – 34 євро. До Польщі потрібно взяти 300 злотих – це дві тисячі гривень, якщо перебуватимете в цій країни до трьох днів. Якщо більше, то слід розраховувати 100 злотих – на один день. Німеччина вимагає 45 євро на день. Бельгія – 45 євро для іноземців, які житимуть у приватних осіб, і 95 євро для тих, хто зупинився в готелі. Для поїздок у Люксембург та в Австрію мінімальна сума коштів визначається індивідуально. Поїздка до Чехії обійдеться у 40 євро на день до 30 днів. До Словаччини – 56 євро на день. До Франції – 32,50 євро для осіб, які мають підтвердження наявності житла, і 120 євро, а це 3500 гривень, для тих, хто не може підтвердити наявність житла. Швейцарія також не дешева – 91 євро на день, а для студентів – 27 євро. День у Ліхтенштейні обійдеться у 91 євро, для студентів – 27 євро. Дорогувата й Словенія – 70 євро, а для неповнолітніх у супроводі батьків – 35 євро. Найдешевша Угорщина – всього три євро. Ех, Італія! Потрібно мати 269,60 євро, а це – 7,8 тис. гривень – на одну людину на термін до 5 днів. Для груп туристів сума менша. Іспанія – обійдеться у 71 євро. Португалія – у 75 євро. Мальта – 48 євро на день. Греція – 50 євро на день і мінімум 300 євро, що складає 8,7 тис. гривень на п’ять днів.

Для багатьох українців, а тим паче – для пенсіонерів, перелічені суми є надто великими. Це для більшості літніх європейців подорожі є звичною справою.

А прості українці понад половину своїх скромних зарплат проїдають. То ж на побачення з Європою, як не крути, грошей не вистачить. Середня платня в Україні – 6752 гривень. Це – близько 257 доларів. І то не в усіх регіонах. У Європі ж середня зарплата сягає 3-5 тисяч євро.

За повідомленням Ukr.Media, зараз українці, які живуть на суму понад 300-400 доларів на одного члена сім’ї, вважаються заможними, порівняно з багатьма іншими співгромадянами. Але бідняками, порівняно з європейцями. Проте таких «багатіїв» в Україні небагато – всього вісім-дев’ять відсотків. Вони й мають змогу насолоджуватися безвізом та відпочивати на недорогих зарубіжних курортах.

Друга суттєва стаття українських витрат – комуналка, на яку йде кожна третя гривня з сімейного бюджету. В уряді постійно тлумачать, що українські тарифи – одні з найнижчих у Європі. Правильно, але в процентному співвідношенні до доходів ми платимо набагато більше, ніж європейці. Про це урядовці мовчать. В Україні тарифи підвищуються по кілька разів на рік. А в європейців частка витрат на компослуги роками не змінюється завдяки стабільності: у зарплатах, в тарифах, у взаємостосунках між споживачами і постачальниками послуг.

Експерти також підрахували: оновлення гардеробу витягає з гаманця середньостатистичного українського сімейного бюджету кожну двадцяту  гривню, транспорт – кожну двадцять п’яту. І це при тому, що багато людей давно отоварюються на «секондах» і тотально економлять на транспорті.

Згідно з офіційними даними, у рік середньостатистичний українець витрачає на відпочинок і розваги – курорти, поїздки, готелі, ресторани – лише скромних 3,5 відсотка своїх коштів. Це не просто мізерія, це – ніщо!

А європейці на подорожі, розваги, ресторани виділяють приблизно п’яту-шосту частину своїх доходів. Зважаючи, що ці доходи в рази вищі від українських, релакс у європейців прекрасний.

Словом, чим краще люди живуть, тим більше вони витрачають на відпочинок та розваги. І навпаки. Тож українські 3,5 відсотка, порівняно з європейськими 16-22 відсотками, дуже показові.

Але «безвіз» – це чудово! І тепер влада повинна робити все для того, аби у гаманцях українців закінчився «безгріш». Якщо вже ЄС відкрив українцям двері, дайте можливість переступити через поріг…

2

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *