Зарваниця об’єднала в молитві десятки тисяч вірян з усієї України

Зарваниця об’єднала в молитві десятки тисяч вірян з усієї України


Вперше з початку пандемії в Марійському духовному центрі на Тернопільщині відбулася загальнонаціональна проща
Минулих вихідних Зарваниця прийняла десятки тисяч прочан з усієї України і світу, у тому числі і з тимчасово окупованих Криму та Донбасу.  Цьогорічне паломництво присвятили 425-літтю проголошення Берестейської унії та молитві за мир в Україні.


Напередодні
, у суботу, в рамках прощі до Зарваниці відбулася зустріч Блаженнішого Святослава з молоддю, а вночі розпочалися нічні чування. Парафіяни зі свічками вирушили від парафіяльного храму Зарваниці, де зберігається чудотворна ікона Матері Божої, йшли центральною вулицею села у супроводі оркестру, співаючи пісню «Із Києва міста». Відтак на чудотворному місці вдарили дзвони, а Глава УГКЦ традиційно розпочав молебень до Матері Божої за заступництво, поміч і покров над українським народом у нелегкий час війни та епідемії.


Недільний ранок у Зарваниці розпочався Архиєрейською Божественно Літургією, яку очолив Блаженніший Святослав.
 – Сьогодні подякуємо, що Бог і Богородиця вкотре привели нас до Зарваниці і подарували нам великий скарб особистої живої зустрічі, яка нам так потрібна, щоб відчути себе однією родиною, єдиною спільнотою дітей Божих, єдиною Церквою. Попри всі труднощі, ми відчуваємо, що Господь є дуже близько, особливо він найближче до нас, коли нам найважче, – сказав Глава Української Греко-Католицької церкви.


Учасники прощі спільно молились за людей, чиї життя забрала пандемія COVID-19.
“Сьогодні Україна має дві незагоєні рани: війна на сході та пандемія. Кожен вірянин під час цьогорічної прощі прагне, аби  українців врешті позбавили цього болю. Підкреслю, що усі Богослужіння відбувались на вулиці, згідно санітарно-епідеміологічних норм. Я щиро сподіваюсь, що наші прочани залишились задоволеними і повернулись із Зарваниці з найтеплішими почуттями”, – прокоментував голова Тернопільської облдержадміністрації Володимир Труш.


Цьогоріч у Зарваниці облаштували 12 пунктів поліції, де чергували 157 правоохоронців, цілодобово надавали підтримку 14 бригад медичних працівників.


У Марійському центрі панувала святкова і піднесена атмосфера. Багато людей прийшли на прощу пішки. Група паломників з Польщі подолала 710 кілометрів на велосипедах, щоб потрапити до Зарваниці.
Свою духовну мандрівку вони розпочали 15 липня від Марійського духовного центру у Ченстохові (південь Польщі). Саме тут знаходиться монастир на Ясній Горі з чудотворною іконою Матері Божої Ченстоховської – найбільшої святині для польського народу.
До вело групи на українсько-польському кордоні приєдналися прочани-велосипедисти з України.
Коли я часто бував в Україні, мені спало на думку організувати паломництво до Зарваниці, яка є однією з Марійських святинь у Європі, – сказав організатор прощі Маріан Плащик. – Це виклик, але його варто взяти на себе. У нас є одна Мати (Пресвята Богородиця) з різними обличчями і ми хочемо її прославити
Юлія Турчманович із Байківців цьогоріч усімнадцяте йшла пішки в Зарваницю. Вона була аніматоркою однієї з груп, які вирушили з Тернополя.
Піше паломництво для мене – це невід’ємна частина прощі, – розповідає жінка. – Направду ця тривала мандрівка дуже об’єднує людей, випробовує фізично і духовно. Серед прочан є люди різного віку. Поряд з нами йшла мама із семимісячним дитям і старшим сином. Люди згуртувалися і допомагали жінці, адже хлопчик не хотів сидіти у візочку, тому всі по черзі його забавляли. Також йшла 72-річна бабуся, яка ще й до того несла всі речі в руках, а не віддала їх а автівки, які їх підвозили в місця зупинок або відразу в Зарваницю.
За словами Юлії, дуже багато людей з року в рік йдуть пішки в Зарваницю – це вже їх сімейні традиції.


Я зустріла багатьох людей, з якими вже ходила на прощу, – каже жінка. – Це свідчить про те, що спробувавши взяти участь у пішому паломництві і переживши ці емоції, віряни не зупиняються на цьому і роблять це своєю традицією. Вочевидь, це стає потребою людини. Я цього року зустріла хлопчика, який ходив пішки з трьох років. Сьогодні йому вже десь 10 років. Я впізнала його і це так приємно, що батьки так виховують дітей, адже вони наше майбутнє. Ми йшли у 40-градусну спеку і це було непросто. Ми старалися скроплювати колону водою, аби було легше йти. А коли побачили куполи Зарваниці, то забули і про втому, і про труднощі. Це було велике щастя. Ці подолані 58 кілометрів до Зарваниці допомагають глибше пережити прощу і набратися наснаги, натхнення і світлих емоцій.
15-річна Софія Марко із села Воля Теребовлянської громади з друзями вперше йшли у Зарваницю пішки. Розповідає, було непросто, але радіє, що змогли подолати цю відстань. Цієї прощі вона молилися за хворих дітей, за сиріт, їх добру долю, за рідних і близьких. А ще дякувала, що успішно закінчила школу.

Учасниці спільноти «Матері в молитві» парафії св. свмч. Йосафата  у Тернополі щороку приїздять на прощу. Жінки зізнаються, насамперед приїхали в Зарваницю, щоб подякувати.
Хочемо сказати спасибі за всі ласки, які нам дає Господь, – каже тернополянка Марія Ляхович. – За те, що підтримує нас у складних ситуаціях, допомагає, оберігає від всього злого.


Проща у Зарваниці була багата на мудрі настанови і поради від Блаженнішого Святослава. Зокрема, відповідаючи на питання, як відстоювати правду, коли всі інші змирилися з брехнею, бояться сказати правду, щоб не втратити прихильність оточуючих.
Христос каже: шукайте правду, пізнайте правду і правда зробить вас вільними. Бо якщо ми живемо в правді, ми є вільними. Треба щодня дбати, щоб жити правдою і у своєму життєвому виборі не йти на компроміс зі злом і у своїх вчинках хотіти чинити тільки добро, – закликає Глава Церкви. – Якщо ми хочемо когось змінити, то, як каже святий Августин, спершу треба полюбити його. А потім усе те, що ми йому казатимемо, буде виявом нашої любові до тієї людини. І та любов підкаже, коли потрібно говорити, а коли мовчати.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *