ЗСУ «відміняють» результати путінських референдумів і ведуть Україну в НАТО

ЗСУ «відміняють» результати путінських референдумів і ведуть Україну в НАТО

Україні конче потрібне членство в НАТО. Не План дій щодо членства, а початок перемовин щодо членства. Адже Будапештський меморандум не діє. Не дає жодних гарантій. Це – не документ, а нічого не вартий папірець. Альянс тримав двері для України зачиненими. Це влаштовувало росію. путін не допускав, що Україна може увійти в НАТО і сприяв цьому. Хто б міг подумати, що Україна стане «безпековою парасолькою» для Європи та Альянсу. Війна змінила все…

Фактично, ЗСУ ведуть Україну в НАТО. А підтримка членства в Альянсі серед українців неймовірна. 83 відсотки опитаних підтримали б вступ України до НАТО у разі проведення референдуму. Це – найвища підтримка за історію спостережень, свідчать дані загальнонаціонального опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг». 

Щодо рівня підготовки наших Збройних сил, то він відповідає найкращим стандартам НАТО. Як зазначив військовий експерт Дмитро Снєгирьов, Україна довела, що абсолютно готова до вступу в Альянс. Тепер лише потрібна згода всіх країн. 

А глава Міноборони Олексій Резніков заявив, що Україна вже співпрацює з НАТО у секторі оборони глибше, ніж деякі формальні члени Північноатлантичного альянсу, і буде поглиблювати цю інтеграцію.

Факт підписання Україною заявки на членство в НАТО справив неабияке враження на кремль і на самого путіна, зокрема. Ця заявка виступає стримуючим фактором для країни-агресорки у її «ядерних» погрозах. Бо росія не готова воювати з НАТО. Це лише тамтешні телевізійні пропагандисти вішають локшину на вуха росіян, мовляв, рф воює на території України з Альянсом.  

До слова, на думку військового експерта Юрія Федорова, без обговорення з країнами-членами Альянсу керівництво України не могло виступити з такою ініціативою та підписати заявку.

Відрадно, що вже 10 із 30 країн підтримали членство України в НАТО. Це – Канада, Чехія, Естонія, Латвія, Литва, Північна Македонія, Чорногорія, Польща, Румунія та Словаччина. У спільній заяві лідери згаданих країн вкотре наголосили, що ніколи не визнають анексії українських територій. Також політики підкреслили, що на власні очі бачили наслідки перебування росіян на території України, тому переконані, що не можуть мовчати про порушення росією міжнародного права. Президенти наголосили на підтримці суверенітету нашої держави та закликали збільшити військову допомогу Україні.

Також ще декілька країн, таких як США, Німеччина, Британія поки що не підписали документ, але заявили про підтримку України у нашому прагненні вступити до Альянсу.  

Сполучені Штати, зокрема, підтримують політику «відчинених дверей» у НАТО. Але рішення щодо вступу України до Альянсу мають ухвалити всі учасники блоку. Про це на брифінгу заявив міністр оборони США Ллойд Остін. За його словами, нині США зосереджують зусилля насамперед на допомозі Україні, яка захищається від неспровокованого російського вторгнення.

Від підтримки та голосу США залежить дуже багато. Політичне керівництво Штатів захоплюється майстерністю та відвагою українців на полі бою і тим, як вміло вони використовують надану союзниками зброю. Це величезний плюс у карму України щодо НАТО. 

І ще. Дві країни – Швеція та Фінляндія – рухаються до НАТО без Плану дій щодо членства. Україна уважно стежить за цим процесом і побачила, що насправді, коли йдеться про те, що не можна вступити до Альянсу без ПДЧ, виявилося, що можна. Адже Швеція та Фінляндія прискорено рухаються до НАТО без ПДЧ. Тож наша країна, зазначили в Офісі президента, також хоче вступити до Альянсу за подібною процедурою.

Через успіхи ЗСУ путін погрожує Україні та світу ядерною палицею. Та, як заявив екс-глава ЦРУ США Девід Петреус, НАТО знищить всі російські війська, техніку на території України й потопить весь чорноморський флот росії, якщо вона застосує ядерну зброю.  

І ще важливий факт. США готові виділяти Україні 1,5 мільярда доларів щомісяця до кінця війни, пише Bloomberg. Водночас Штати підштовхують і своїх європейських союзників до виділення аналогічних сум. Крім того, американський Сенат затвердив 350 мільярдів доларів на відновлення України. І це тільки початок…       

А росія тим часом наклала вето в Радбезі ООН на резолюцію США із засудженням референдумів, яку загарбники провели на тимчасово окупованих територіях України. Цього варто було й очікувати. Узагалі, виходить, що Рада Безпеки ООН обслуговує інтереси лише однієї країни – росії. Бо за час існування Радбезу ООН найбільше правом вето скористалася саме рф. 

Згадане вето не зупиняє ЗСУ. Українські воїни вже встигли «відмінити» результати псевдореферендумів у багатьох населених пунктах. І продовжують боротися з російськими окупантами та відвойовувати у них свої території.

А ще ЗСУ регулярно поповнюють запаси техніки та зброї завдяки «російському лендлізу». Наприклад, нещодавно нові трофеї дісталися після звільнення міста Лиман на Донеччині. Цих трофеїв вистачило б, щоб озброїти якусь невелику армію, прокоментував один із українських воїнів.

…Експерти прогнозують: багато в чому жовтень і листопад виявляться принципово важливими для всього ходу війни, як і березень – перший місяць вторгнення, коли Україна продемонструвала несподівану майже всім здатність протистояти російській агресії. Особливо, якщо ЗСУ увійдуть в Херсон. 
 Як сказав міністр оборони США Ллойд Остін, українці вразили світ своєю здатністю дати відсіч, проявляти ініціативу, своєю відданістю захисту демократії. І змінили динаміку на полі бою. У цьому значно допомогли HIMARS. 

ЗСУ поховали «велич» другої армії світу. 

А це неочікувано. Прессекретар путіна дмитро пєсков заявив, що кордони окупованих Херсонської та Запорізької областей ще не визначені й залежатимуть «від волі населення», однак нових «референдумів» на цих територіях не буде. Тобто, росія «продовжить радитися з місцевим населенням» щодо кордонів згаданих окупованих областей. 

«Поради» росіянам даватимуть ЗСУ. Де проходять наші кордони – захисники України знають.       

Ольга ЧОРНА. 

(фото з відкритих інтернет-джерел).

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *