20 березня – Всесвітній день Землі, День весняного рівнодення, Міжнародний день щастя

20 березня – Всесвітній день Землі, День весняного рівнодення, Міжнародний день щастя

20 березня в церковному календарі – день пам’яті священномучеників, що в Херсонесі були єпископами: Василія, Єфрема, Капітона, Євгенія та інших. Про їхнє життя відомо досить мало. Василій і Єфрем були єпископами і були послані 300 року патріархом Гермоном до міста Херсонеса для проповіді. Ходив Василій і проповідував для скіфів, які жили на берегах Дунаю. На жаль, його там закатували язичники.

Єфрема побили камінням за намовою іудеїв. Коли три інших єпископа (Євгеній, Елпідій і Агафодор), що також проповідували поблизу Тавриди, почули про смерть Василія, то прийшли до Херсонесу, щоб продовжити його справу. Але скоро і вони були вбиті.

Через деякий час патріарх послав ще одного єпископа – Еферія. Він вже вільно проповідував, тому що імператор Костянтин Великий царював у той час. Еферій помер мирною смертю і його послідовником став Капітон. Якось зажадали від нього невірні мешканці міста Херсонеса доказів дива Господнього. Святитель з молитвою увійшов тоді в розпечену піч, але залишився неушкодженим. Тоді багато язичників охрестилося. Однак варвари потопили єпископа у річці Дніпро.

20 березня, на думку наших предків, відбувалася зміна сезонів.

Що не можна робити

Не варто діяти безглуздо – ставте реальні цілі і йдіть до них.

Не конфліктуйте, це також поганий день для того, щоб з’ясовувати стосунки.

Не лайтеся і не пліткуйте.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 20 березня:

1602 рік – засновують Голландську Ост-Індійську компанію (VOC), першу у світі офіційно зареєстровану публічну компанію;

1815 рік – Наполеон I Бонапарт повертається до Парижа після ув’язнення на острові Ельба, починається його правління “ста днів”;

1854 рік – засновують Республіканська партія США;

1883 рік – підписують Паризьку конвенцію про охорону промислової власності, одну з перших та найважливіших у цій галузі;

1890 рік – за наполяганням нового імператора рейхсканцлер Отто фон Бісмарк закінчує політичну кар’єру;

1916 рік – Альберт Ейнштейн публікує свою загальну теорію відносності;

1917 рік – українського історика Михайла Грушевського обирають головою Центральної Ради;

1921 рік – на плебісциті більшість жителів Верхньої Сілезії висловлюється за перебування у складі Німеччини;

1933 рік – поблизу Мюнхена будують перший в Німеччині концтабір – Дахау;

1939 рік – німецький ультиматум Литві з вимогою передати Клайпедський край, що був задоволений два дні потому;

1956 рік – проголошують незалежність Тунісу;

1995 рік – заринова атака в Токійському метрополітені, влаштована деструктивним культом Аум Сінрікьо;

2003 рік – американсько-британсько-австралійські війська вторгаються в Ірак;

2007 рік – виходить комп’ютерна гра S.T.A.L.K.E.R. українського розробника GSC Game World;

2015 рік – повне сонячне затемнення, рівнодення та супермісяць відбулися в один день;

2018 рік – Україна і Катар підписують угоду про безвізовий режим.

Який сьогодні день в Україні і світі

20 березня в Україні і світі святкують Всесвітній день Землі. Актуальне і дуже важливе свято, яке було встановлено на честь дня весняного рівнодення. Саме в цей період природа прокидається. Подію започаткували 1970 року після успішної акції Гейлорда Нельсона і Денніса Хайеса. Відбулася вона 22 квітня. Тому часом аналогічне свято також святкують цього дня.

Головна мета свята – привернути увагу людства до планети Земля, яка є їхньою домівкою. Також залучення їх до збереження миру і природи, підвищення поінформованості про екологічні негаразди.

День весняного рівнодення. Ця подія знаменує пробудження весни і початок родючого і теплого сезону. В астрономічного сенсі це мить, коли Сонце у своєму русі перетинає небесний екватор, через що день та ніч практично зрівнюються за тривалістю. Від дня весняного рівнодення день поступово збільшується, температура повітря підвищується, тому що північна півкуля Землі починає нахилятися до Сонця.

Міжнародний день щастя. Хоча це молоде, але дуже важливе свято, яке було започатковане 28 червня 2012 року за ініціативи Організації Об’єднаних Націй. З ідеєю створити таку подію виступав 2011 року Джейм Ілаєн, який зазначив, що день весняного рівнодення можна назвати найкращою датою для відновлення.

Головна мета цього дня в тому, щоб нагадати урядовим організаціям, що рівень щастя потрібно враховувати під час визначення показників добробуту населення.

Всесвітній день здоров’я ротової порожнини. Свято було започатковане Всесвітньою стоматологічною федерацією 2007 року в Дубаї. Спочатку його святкували 12 вересня, але 2013 року змінили на 20 березня. Головна мета цього дня – покращити освіченість суспільства стосовно гігієни рота і культури догляду.

Міжнародний день французької мови. Подія була започаткована ООН 2010 року, а дату обрали на честь Міжнародного дня Франкофонії, що з’явився ще 1970 року. Французьку мову відносять до офіційних робочих мов Організації Об’єднаних Націй від 1946 року.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *