26 травня – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

26 травня – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

Цього дня у світі відзначають Всесвітній день боротьби з розсіяним склерозом, Всесвітній день рудих, Всесвітній день Дракули, Всесвітній день видри, Всесвітній день лінді-хопу.

У США – День Саллі Райд, День здоров’я літніх людей, День чорничного чізкейку, День паперових літачків, День вишневого десерту, в Польщі – День матері, у Монголії – День Будди, в Таджикистані – День адвоката, у Грузії – День незалежності, в Індії – Пурніма, в Австралії – День жалю, у Гайані – День незалежності, в Данії – День кронпринца Фредеріка, у Вірменії – День Перемоги в Сардарапатській битві, у Бутані – День Парінірвани.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 26 травня вшановує пам’ять двох святих: мучениці Гликерії і праведної Гликерії. У народі день назвали Комарницею – через велику кількість прикмет, пов’язаних із цими комахами. Ще цього дня було прийнято сіяти гречку. Свято називали «Гречницею».   

Що не можна робити 

Не варто гуляти ввечері на вулиці – комарі зіпсують настрій.

Прикмети на 26 травня      

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– багато комарів – до гарної погоди; 

– мало комарів – травень пройде без дощів. 

Пам’ятні дати 26 травня, річниці та події

У 1868 році відбулася остання публічна страта в Англії.

У 1908 році в Персії англійський бізнесмен Вільям Д’арсі почав видобувати першу на Близькому Сході нафту.

У 1928 році на засіданні ФІФА було прийнято рішення проводити раз на чотири роки чемпіонати світу з футболу.

У 1938 році в місті Вольфсбург Адольф Гітлер особисто заклав перший камінь під заводську новобудову – «Фольксваген». Нині німецький автомобільний концерн «Фольксваген» – один із найбільших за обсягами продажів у світі, має свої заводи в 15 країнах і випускає автомобілі під найвідомішими марками. Крім легкових автомобілів, завод також здійснює випуск вантажівок і мікроавтобусів. Штаб-квартира розташована у Вольфсбурзі.

У 1943 році уряд Англії дозволив церквам вільно дзвонити у дзвони. Заборона на дзвін був введена з початком війни у 1939 році, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *