Хризантеми – культури, яким для рясного цвітіння достатньо короткого світлового дня. Але це зовсім не означає, що для них підійдуть притінені локації. Протягом усього строку активного розвитку, у тому числі цвітіння, хризантемам потрібно відвести сонячні й світлі локації, на яких рослини не будуть страждати від полуденних променів або будуть притінені від них сусідніми рослинами. Узимку хризантеми тримають у темних приміщеннях.
Горшкові хризантеми люблять прохолоду, особливо на стадії цвітіння. Чим вище температура повітря, тим швидше відцвітають суцвіття й тим менше хризантеми випускають нові бутони. Тому їх краще тримати на свіжому повітрі. Оптимальний температурний режим для горшкових хризантем – від 10-15 до 17-20 градусів тепла або трохи більше.
Осінні красуні потребують регулярного й досить частого поливу. Вони не люблять надлишку вологи, але й посухи не виносять. Щоб добитися оптимального зволоження, відразу після процедури потрібно зливати надлишки води з піддонів, а верхньому шару ґрунту давати просихати перед наступним поливом.
Для такого рясного цвітіння хризантем необхідний доступ в поживних речовинах в дуже великих кількостях. Підгодівлі проводити кожні 1-2 тижні. Для хризантем краще використовувати спеціальні суміші добрив або універсальні суміші для квітучих рослин. Якщо ви використовуєте звичайні добрива, то під час формування куща вносіть більше азоту, а з появою бутонів — більше калію і фосфору.
Для горшкових хризантем необхідна не одна, а кілька обрізок. Видалення сухих суцвіть, які потрібно знімати з кущів якомога більш оперативно. А також прищіпування верхівок для формування щільної і компактної крони, яку проводять навесні і на початку літа 2-3 рази.
Час пересадки: багаторічні хризантеми пересаджують щорічно, старі кущі — раз на два роки відразу після того, як навесні з’являться ознаки зростання. На дно ємностей закладають дренаж, рівень заглиблення зберігають колишнім.