6 секретів красивих горшкових хризантем

6 секретів красивих горшкових хризантем


Хризантеми – культури, яким для рясного цвітіння достатньо короткого світлового дня. Але це зовсім не означає, що для них підійдуть притінені локації. Протягом усього строку активного розвитку, у тому числі цвітіння, хризантемам потрібно відвести сонячні й світлі локації, на яких рослини не будуть страждати від полуденних променів або будуть притінені від них сусідніми рослинами. Узимку хризантеми тримають у темних приміщеннях.
Горшкові хризантеми люблять прохолоду, особливо на стадії цвітіння. Чим вище температура повітря, тим швидше відцвітають суцвіття й тим менше хризантеми випускають нові бутони. Тому їх краще тримати на свіжому повітрі. Оптимальний температурний режим для горшкових хризантем – від 10-15 до 17-20 градусів тепла або трохи більше.
Осінні красуні потребують регулярного й досить частого поливу. Вони не люблять надлишку вологи, але й посухи не виносять. Щоб добитися оптимального зволоження, відразу після процедури потрібно зливати надлишки води з піддонів, а верхньому шару ґрунту давати просихати перед наступним поливом.
Для такого рясного цвітіння хризантем необхідний доступ в поживних речовинах в дуже великих кількостях. Підгодівлі проводити кожні 1-2 тижні. Для хризантем краще використовувати спеціальні суміші добрив або універсальні суміші для квітучих рослин. Якщо ви використовуєте звичайні добрива, то під час формування куща вносіть більше азоту, а з появою бутонів — більше калію і фосфору.
Для горшкових хризантем необхідна не одна, а кілька обрізок. Видалення сухих суцвіть, які потрібно знімати з кущів якомога більш оперативно. А також прищіпування верхівок для формування щільної і компактної крони, яку проводять навесні і на початку літа 2-3 рази.
Час пересадки: багаторічні хризантеми пересаджують щорічно, старі кущі — раз на два роки відразу після того, як навесні з’являться ознаки зростання. На дно ємностей закладають дренаж, рівень заглиблення зберігають колишнім.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *