Сьогодні: Четвер. 29.05.2025

8 травня – День пам’яті та примирення: Україна знову бореться за право свого існування

8 травня – День пам’яті та примирення: Україна знову бореться за право свого існування

8 травня 2025 року виповнюється 80 років перемоги над нацизмом у Європі та відзначається День пам’яті та перемоги у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Україна долучилася до традиції відзначення перемоги над нацизмом в європейському дусі – не святкуючи, а вшановуючи. Саме так наше суспільство сприймає зараз 8 травня – День пам’яті та перемоги у Другій світовій війні – з акцентом на ролі людей, які боролися проти нацизму.

Пам’ять – щоб не забувати мільйони людей, які загинули. Та примирення – щоб всі країни, які брали участь у цій війні, примирилися і більше не починали воєн. На жаль, українцям знову доводиться боротися за право свого існування, яке на цей раз заперечують росіяни.

росія активно культивує міфи про Другу світову війну, наголошуючи на своїй винятковій ролі, наша держава згадує про високу ціну перемоги, увічнює пам’ять про загиблих воїнів і жертв найкривавішої в історії людства війни.

Під час Другої світової українці зробили значний внесок у перемогу над нацизмом, відзначилися героїзмом, хоробрістю та самопожертвою на всіх фронтах. Мільйони чинили спротив зі зброєю в руках, сотні тисяч боролися в підпільних і повстанських структурах. Майже всі українські підприємства були переорієнтовані на потреби оборони.

Українська земля була одним із основних театрів воєнних дій, місцем масштабних битв і найзапеклішого спротиву. Її територією в роки Другої світової фронт прокотився двічі. Тактика спаленої землі тут була застосована спочатку відступаючою на схід радянською червоною армією, а згодом – відступаючою на захід армією третього рейху.

У цій війні ми втратили понад вісім мільйонів українців та представників інших народів, які проживали на нашій землі. Загалом Друга світова забрала життя від 50 до 85 мільйонів людей по всьому світу.

Війна тривала шість років. Перемога над нацизмом була здобута внаслідок неймовірної концентрації всіх сил, взаємодопомоги, консолідації і мобілізації суспільства, солідарності народів та повного переоблаштування економічного, політичного і соціального життя в інтересах боротьби зі злом. дотримання правил гри на міжнародній арені і запобігання війнам, геноцидам та порушенням прав і свобод людини.

Сьогодні українці зі зброєю в руках захищають не тільки себе, а й усі країни Європи від російської експансії і дають шанс на побудову більш тривкого миру і створення нової, більш справедливої, світової системи безпеки. Умовою для цього є перемога над Росією, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії російського імперіалізму проти будь-кого на нашій планеті.

Варто зазначити, дату Дня пам’яті та примирення святкують 8 травня не випадково. Саме цього дня 1945 року було підписано Акт про капітуляцію тодішнього агресора – Німеччини. Подія отримала свою назву 2004 року під час 59-го з’їзду Генасамблеї ООН.

Автор

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *