9 грудня: Зачаття Пресвятої Богородиці, Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноцид, Міжнародний день боротьби з корупцією

9 грудня: Зачаття Пресвятої Богородиці, Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноцид, Міжнародний день боротьби з корупцією

9 грудня за новим церковним календарем (22 грудня за старим стилем) відзначають велике свято – Зачаття Пресвятої Богородиці та згадують святу Анну, матір Діви Марії, яка подарувала світу Ісуса Христа.

Життя святої Анни, матері Діви Марії, не згадується в Біблії, але в апокрифічних творах, таких як Протоєвангелія Якова. За цими джерелами, Анна була донькою священика Матана з роду Аарона і дружиною Йоакима з роду Давида. Вони жили в Назареті і були побожними і милосердними людьми, але не мали дітей, що вважалося ганьбою і карою Божою. Молилися Богу про дарування їм потомства і обіцяли присвятити Йому народжене дитя.

Бог почув їхні молитви і послав до них ангела, який звістив, що вони матимуть дочку, яку назвуть Марією, і яка буде благословенною серед жінок.

Анна народила Марію і виховувала її до трьох років, а потім привела її до храму Господнього, де вона перебувала до повноліття.

Анна померла в Назареті і була похована в Гробниці Богородиці. Анна шанується як одна з найбільш почитуваних святих у християнстві. Вона вважається покровителькою вагітних, матерів, бабусь, рудокопів і деяких країн і міст.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 9 грудня:

1879 рік — Томас Едісон отримує патент на вугільний мікрофон;

1905 рік — у Франції приймають закон про відокремлення церкви і держави;

1909 рік — створюють футбольний клуб “Боруссія” (Дортмунд);

1917 рік — у Криму створюють курултай, вищий орган кримських татар;

1918 рік — Директорія УНР ухвалює постанову про скасування законів гетьманського уряду в галузі робітничого законодавства й відновлює закон про восьмигодинний робочий день;

1948 рік — Генеральна Асамблея ООН ухвалює Міжнародну конвенцію про попередження злочину геноциду й покарання за нього;

1953 рік — американська компанія “Дженерал Електрик” оголошує про звільнення всіх комуністів;

1968 рік — у Сан-Франциско на професійній конференції Дуглас Карл Енгельбарт вперше публічно демонструє винайдені ним або в його лабораторії комп’ютерну мишу і гіпертекст;

1994 рік — у Північній Атлантиці біля Канади зазнає аварії і тоне суховантажне судно Чорноморського пароплавства “Сальвадор Альєнде”;

1997 рік — роблять перший телефонний дзвінок у мережі мобільного зв’язку “Київстар”;

2004 рік — набирають чинності ухвалені Верховною Радою України закони про зміни до Конституції та особливості проведення голосування 26 грудня на виборах президента України;

2007 рік — в Ялті відкривають пам’ятник Тарасові Шевченку;

2011 рік — українська студія GSC Game World, яка розробила відомі ігри S.T.A.L.K.E.R. i Козаки заявляє про закриття, проєкти компанії були заморожені.

Який сьогодні день в Україні і світі

9 грудня в Україні і світі святкують Всесвітній день техномузики. Дату святкування обрали невипадково. Саме цього дня народився засновник жанру Хуан Аткінс. Техномузика також відома як музика Детройту, адже шлях відомих музикантів починався саме в цьому місті в США. Техно створили для того, аби кинути виклик всім соціальним нормам, відчути себе справжнім бунтарем.

Міжнародний день ветеринарної медицини. Цей особливий день присвячений всім тим, хто працює у ветеринарній медицині для підтримання здоров’я і добробуту тварин.

для вшанування важливого внеску комп’ютерних програм у життя сучасної людини. Свято також вшановує творчість та важку працю тих, хто займається розроблянням програмного забезпечення, яке робить повсякденне життя набагато простішим.

Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду. Кожна людина, незалежно від її кольору шкіри, віросповідання, політичних поглядів чи національності, має право на безпечне життя. Масове кровопролиття знищують відповідні групи населення того чи іншого походження, соціального прошарку, віри. Про геноцид знали ще в Давній Греції. Будь-які дії, що несуть геноцидний характер, є тяжким злочином. Адже це не просто вбивство, а завчасно продумана кампанія.

Міжнародний день боротьби з корупцією. Подія була заснована за ініціативи ООН наприкінці жовтня 2003 року. Дату обрали на честь підписання Конвенції проти корупції, яке відбулося 2003 року в місті Меріда. Конвенція набула чинності 2005 року після того, як її ратифікували 30 країн. Верховна Рада України зробила це 2006 року.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *