Двадцять літ тому, 8 квітня 1999 року, в економічному просторі нашого краю з’явилося товариство «АНТ». Фактично – не з’явилося само собою, адже дата його юридичної реєстрації стала підсумком великої підготовчої роботи нечисленної команди однодумців, які поставили собі за мету просувати в Тернопільській області бренд всесвітньовідомої, але стовідсотково національної компанії «Оболонь».
– На той час я вже був добре знайомий з нашим земляком, президентом «Оболоні» Олександром Слободяном, не міг не захоплювався величезним внеском корпорації в економіку молодої незалежної України, у розвиток гуманітарних галузей: українського кіно, літератури, мистецтва, освіти, пожертвами на будівництво українських храмів, – згадує пан Михайло. – Нині можу з упевненістю сказати, що саме ця патріотична складова в діяльності «Оболоні» спонукала мене до створення «АНТа». Щиро вдячний тим, хто підтримав мене тоді, всім, хто повірив у мій задум і долучився до розвитку українського бізнесу та добрих українських справ.
Минав час, «АНТ» зростав та розвивався. Буквально за кілька років товариство вибороло право бути ексклюзивним дистриб’ютором «Оболоні» в нашій області. Позитивних змін зазнала і матеріально-технічна база – замість орендованих кількох складів на залізничній станції, виросли офісні та сучасні складські приміщення на вулиці Текстильній, а замість стареньких «ненажерливих «Зілів» – «АНТ» придбав значно економніші, але не менш потужні автомобілі для вчасної доставки товарів до споживачів.
Однак, всезростаюча конкуренція на ринку логістики і дистриб’юції спонукала подружжя Ратушняків до нарощування виробничих потужностей і, за рахунок цього – до збільшення штату працівників. Зараз на «АНТі» та дочірньому товаристві «ГІГ-АНТ» трудиться більше 150 людей. Вони отримують гідну заробітну плату. А ще, при потребі, можуть тимчасово пожити у належно обладнаному всім необхідним гуртожитку, що збудували безпосередньо на території фірми.
– А ще – ми завжди дбаємо про свою ділову репутацію, ніколи не обіцяємо того, чого не можемо зробити, натомість, гордимося своїми відданими та чесними партнерами, кількість яких щороку зростає, – доповнила пана Михайла його дружина.
До речі, за словами свого чоловіка, Галина Ратушняк – не лише найкраща у світі мама для трьох найкращих у світі донечок – Христинки, Даринки і Яринки.
– Вона ще й професійний управлінець, вміє належно організувати виробничий процес і добитися виконання поставлених завдань навіть тоді, коли у мене опускаються руки, – зізнається він.
З першого дня існування гаслом «АНТа» став відомий принцип кооперативного руху на Галичині у 20-30 роках минулого століття, біля витоків якого стояв митрополит Андрей Шептицький. Тоді українці гуртувалися, щоб протидіяти експансії чужорідного капіталу і стимулювати розвиток вітчизняного виробництва, власного бізнесу.
– Економічний патріотизм вкрай необхідний для розвитку сучасної Української держави. Адже українські гроші повинні потрапляти в українські руки. На жаль, ні влада, ні громадяни ще не до кінця усвідомили: підтримуючи українського виробника, ми підтримуємо не лише національну економіку, а й культуру, медицину, освіту. Зрештою, підтримуємо самих себе – і матеріально, і духовно, – впевнений Михайло Ратушняк.
У щирості його слів можна переконатися вже з огляду на благодійну та суспільно-громадську діяльність «АНТа». Товариство більше десяти років фінансово підтримує проведення у Тернополі Всеукраїнського фестивалю «Цвіт вишиванки» та вручення Всеукраїнської премії Братів Лепких. Окрім того, свого часу товариство допомогло коштами на будівництво греко-католицької церкви у колишньому Дніпродзержинську, посприяло відновленню храму у Заздрості на Теребовлянщині та спорудженню Марійського духовного центру у селі Заглина на Львівщині… Михайло Ратушняк і його однодумці з Ліги підприємців «Українська справа» також ініціюють та спонсорують різноманітні культурно-мистецькі заходи, а виручені на цих дійствах кошти передають на потреби армії чи волонтерських організацій.
Завершуючи коротку розповідь про будні товариства, його засновник наголосив:
– Вірю, що 20-річчя товариства «АНТ» – лише проміжний, а не підсумковий етап розвитку українського бізнесу. З висоти прожитих років по-різному можна охарактеризувати пройдений нами шлях, на якому були і успіхи, і невдачі. Лише одне непідвладне переосмисленню. Найбільше моє багатство – не бізнес, а люди, з якими працював і продовжую працювати – мої колеги, партнери, друзі. Тож, вітаючи їх з цим скромним ювілеєм, я щиро вдячний Оксані Легкун, Оксані Медійовській, Галині Шумській, Наталі Небесній, Сергію Тратіну, Олегу Ратушняку, Віктору Солтису, Руслану і Володимиру Романишиним та іншим, які стояли біля витоків створення «АНТа». Дякую усім, хто органічно влився у наш дружній колектив та продовжує примножувати гарні традиції нашого товариства.