Школярка із Чорткова перемогла у Всеукраїнській олімпіаді з англійської мови і стала кращою серед 111 учасників

Школярка із Чорткова перемогла у Всеукраїнській олімпіаді з англійської мови і стала кращою серед 111 учасників
Учениця Чортківської гімназії імені М. Шашкевича Соломія Федорейко перемогла у IV етапі Всеукраїнської олімпіади з англійської мови, який відбувався у Чернігові. Минулоріч дівчина посіла третє місце на цих змаганнях.

«Гімназія пишається своїми учнями! Лише титанічна праця Соломії Федорейко та учителів, які впродовж одинадцяти років у школі навчали цю геніальну дитину, зокрема Наталія Великоборець, а також підтримка батьків Олександра та Лесі Федорейків приносять високі результати!», – написав заклад на своїй сторінці у «Фейсбуці». Привітав призерку і міський голова Чорткова Володимир Шматько.

Соломія Федорейко –  учениця 7-го (11-го) гімназійного класу, керівник молодіжної групи FLOW –  Чортківської  молодіжної ради, об`єднання юних поколінь Чорткова, які прагнуть змін і готові їх творити.  Дівчина приділяє кілька годин щодня вивченню англійської мови.

– Щоправда, це не означає, що я сиджу з підручником, – зазначає Соломія. – В основному, це перегляд фільмів або серіалів в оригіналі, виписування нових слів, читання книг в оригіналі. Це вже стало радше звичкою і не сприймається як “домашнє завдання”.

До олімпіади Соломія готувалась у різний спосіб: писала есе, спілкувалась із американськими волонтерами, практикувала читання та аудіювання. Допомогло їй і те, що  протягом року час від часу волонтерила у Чортківській міській раді як перекладач. Під час змагань не обійшлося без труднощів.

– Їх виникало багато, – розповідає Соломія. – Це і довга дорога, і не найкращі умови проживання. Проте особисто для мене найважчим було побороти мою тривогу, з якою я засинала, прокидалася і виконувала ті завдання. Більш того, це постійне випробовування самооцінки, адже мимоволі ставиш під сумнів усе, що знаєш. Тому олімпіади загартовують.

Після закінчення гімназії Соломія планує вступати в український виш.

– Державі потрібна молодь, а я не прагну розвивати комплекс меншовартості на теренах чужої країни, адже «зеленіша саме рідна трава», – переконана дівчина.

А от щодо вибору майбутньої професії чортківчанка вважає, що запитання: “Ким хочеш стати?” уже втратило сенс сьогодні, адже існує стільки можливостей!

– Я стараюсь не будувати такі далекі плани, також аби не розчаровуватись, не досягнувши недоцільних вершин, – зазначає Соломія. – Стараюсь обрати таку освіту, щоб вона була прикладною в різнопланових професіях, щоб швидше забезпечувала базову ерудицію.

Людям, які вивчають англійську і мріють покращити свій рівень, Соломія Федорейко радить оточити себе мовним середовищем.

– Варто змінити мову інтерфейсу пристроїв, якими користуєтеся постійно, – каже дівчина. – Любите серіали? Вмикайте оригінал із субтитрами. Більше до душі блогери? Переходьте на зарубіжних і стежте за їх профілями. Ведіть нотатки англійською, читайте улюблені книги в оригіналі і навіть старайтесь думати англійською. Тоді це шлях до перемоги і головне – це пам’ятати, що розпочати вчити мову не важко. Значно важче перетворити це у щоденну звичку. Але як тільки ви це зробите, зможете відвідати «кепітал оф грейт брітен» із спокійною душею.

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"

Loading...


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares