По-перше, це стильно (замість розпаковувати спросоння, розсипаючи насіння), по-друге, дисциплінує – так ми не забуватимемо про нього.
Насіння льону – сильний антиоксидант і антитоксин, має виражену протиалергійну дію, пригнічує розмноження хвороботворних бактерій та вірусів, які активізуються у холодну і сиру погоду.
Дуже корисне насіння для печінки – захищає клітини від старіння, ожиріння (стеатозу), запалень, проникнення вірусів.
Помічне для жінок: нормалізує активність жіночих гормонів, запобігаючи гормональним порушенням.
Є ефективним онкопротектором, тобто захищає від розвитку раку, особливо при гормонозалежних пухлинах (молочної залози, яєчників, у чоловіків – простати).
Антигіпоксант – покращує доставку кисню до клітин, чим запобігає передчасному старінню всього організму.
Допомагає схуднути – по-перше, добре тамує голод, по-друге, стимулює використання жиру з жирових “депо”.
- Лікує хвороби шлунку та кишечника – має обволікальну дію.
- Очищує нирки, має легку сечогінну дію.
- Ефективно усуває запори, зменшує аутоінтоксикацію.
- Корисний для легенів: допомагає очищувати дихальні шляхи.
- Необхідний для здоров’я серця та судин (артеріїти, варикозна хвороба).
- Обов’язкове до вживання для людей, які мають проблеми із хребтом, суглобами та зв’язками.
- Робить шкіру гладкою, без почервонінь, лущень та сухості.
- Насіння багате цілющими рослинними Омега-3 жирами.
- Зрештою, це смачно: насіння має смак горіха і його приємно жувати.
Які протипокази?
Пухлини, міома, мастопатія, загострення захворювання органів шлунково-кишкового тракту, сечокам’яна хвороба, схильність до розладу кишечника, індивідуальна непереносимість.
Також насіння не рекомендується приймати дітям і вагітним жінкам, оскільки вони підсилюють моторику і перистальтику кишечника.
Як вживати: найкраще перед вживанням замочити у воді, або щоранку готувати собі кашу: 1-2 столові ложки дрібних вівсяних пластівців та 1 столову ложку насіння льону залити холодним молоком, накрити кришечкою і дати настоятися не менше 15 хв. Потім додати (не обов’язково) трохи меду, ягід, нарізаних або тертих фруктів і з задоволенням з’їсти цей корисний сніданок.
Також є прості способи, які допоможуть не лише підтримувати організм у тонусі, а й очистити його. Чистку організму найкраще робити 2-3 рази на рік. Ось кілька рецептів.
Лляний відвар
Заваріть насіння льону, щоб отримати слизовий відвар. Для цього вам знадобитися 2 чайні ложки насіння і 250 мл води. Залийте його водою і прокип’ятіть 10 хвилин, після чого дайте охолонути. Отриману суміш найкраще пити перед сном протягом 2-3 тижнів. Рідина може викликати неприємну реакцію, щоб запобігти цьому бажано мати під рукою шматочок лимона.
Льон і кисломолочна продукція
Протягом трьох тижнів можна вживати льон з кефіром (найкраще вранці або на ніч). Робити це потрібно за певною схемою. Перший тиждень – в 100 мл кефіру додайте половину чайної ложки насіння або борошна. Другий тиждень – в 100 мл кефіру додаємо одну чайну ложку насіння льону. Третій тиждень – півтора чайної ложки льону розмішайте в 200 мл кефіру.
За бажанням можете взяти будь-який кисломолочний продукт, головне – напій має бути свіжим.
Масляна суміш
Для приготування вам знадобиться нерафінована соняшникова або натуральна оливкова олія. Візьміть 250 мл і 100 грамів борошна (можна взяти насіння льону, але в такому випадку слід перемолоти у кавомолці). Залийте олією, накрийте кришкою і залиште в темному прохолодному місці на один тиждень. Кожен день банку потрібно збовтувати. Курс прийому – 10 днів. Приймайте за годину до вживання їжі по одній столовій ложці, попередньо розмішавши.
P.S. Щоб відчути всі корисні ефекти насіння льону, треба набратися терпіння: вони відбуваються поступово, через місяць будуть перші прояви.
І ще: насіння дуже поглинає воду, тому потрібно більше пити рідини.