Якщо нижнє листя пожовкло й на ньому з’явилися цятки, то видаляти його необхідно просто негайно. Це ідеальне середовище для розвитку більшості томатних хвороб. Пожовтілі нижні листочки томату нерідко є свого роду маркером невірного догляду. Тобто, якщо вони пожовкли, значить, щось ви робите не так.
Крім видалення нижнього листя томатів, як здорового так і пожовклого, бажано видаляти й листяні пластинки, які починають засихати. Зовсім неважливо де вони розташовані – у найнижчій частині чи трохи вище і під ними теж є листочки. Листя томатів іноді засихає просто від свого віку. Воно більше не потрібне рослині, тож необхідно допомогти їй його видалити, інакше інфекція добереться й до неї.
Крім цього, можна робити і проріджування середини куща томату, за типом проріджування чагарників, але видаляти при цьому листя доречно з того боку куща, який звернений до півночі. Це забезпечить краще провітрювання куща томату і знизить ризик виникнення хвороб та іншої інфекції. Пагони, що жирують, якщо вони ростуть із самого низу, також можна сміливо видаляти, від них користі мало, а відтягують вони на себе воду і живильні речовини досить сильно.
Проводити видалення нижнього листя томатів бажано в сонячний і погожий день, але обов’язково зранку (годині о 7-8, коли сонечко вже щосили світить), коли рослини в максимальному тургорі. Бо в сонячний день ранка, що залишилася на місці колишнього листка, затягнеться набагато швидше, ніж у похмуру погоду, і ризик інфекції буде мінімальним.