Українці хочуть бачити зміни, а натомість… Корупційні скандали. Вимирання нації. Заробітчанство. Високі ціни. І безтурботне й сите життя чиновників.
За роки незалежності наша країна втратила десять мільйонів населення. Це – ціла Швеція, Португалія або Греція. А в деяких європейських державах проживає ще менше громадян. І це лише офіційна статистика. Бо, за найскромнішими підрахунками, за кордон у пошуках заробітків виїхало вісім мільйонів українців, пишуть «Коментарі». А скільки людей померло! Експерти кажуть: шість мільйонів. Народилося ж лише три з половиною мільйони дітей. Вражаюча різниця! Хоча достовірної демографічної ситуації ніхто не знає. Якщо нарешті таки проведуть перепис населення, його результити, мабуть, нас неприємно здивують. А, може, шокують.
Якщо смертність і надалі перевищуватиме народжуваність, то в 2050 році українців буде ще на 10 мільйонів менше. За прогнозами міжнародних організацій, поступово зникатимуть цілі регіони. Україна посіла перше місце у світі за темпами вимирання.
І повертаючись теми виїзду за кордон. Торік Україну покинули понад мільйон осіб. Щодня збирають валізи за кордон 73 українців…
Влада традиційно заламує руки: що ж то діється? А коли держава вирішує свої проблеми за рахунок «маленького українця» – ніхто й пальцем не поворухне. Наприклад, підтримка державних банків спустошила кишені українців на 10 мільярдів доларів. Саме таку гігантську суму протягом останніх десяти років «вбухали» в держбанки. Як пояснив у своєму відеоблозі «Фінансова грамотність» інвестиційний банкір Сергій Фурса, це – 10 відсотків ВВП і майже третина державного бюджету України.
А на соціалку грошей не вистачає. І пристойних пенсій багато нинішніх літніх українців, очевидно, не дочекаються. Зате на вливання у державні фінустанови кошти є. Як і на захмарні зарплати посадовцям.
Один лише приклад – платня виконуючого обов’язки голови правління «Укрзалізниці» Євгена Кравцова. На фоні старих, брудних, смердючих вагонів, відсутності квитків, корупції у сфері залізничних перевезень зарплата Кравцова просто фантастична. У серпні він отримав 744 тисячі 993 гривні. Про це йдеться у повідомленні про суттєві зміни в майновому стані в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. А в липні платня Кравцова склала 588 тисяч 624 гривні. Як легко українські посадовці стають мільйонерами! Лише два місяці праці – і головний залізничник країни поклав до родинної скарбнички 1 мільйон 333 тисячі 617 гривень.
У пересічних українців платня і песії також зростають – не перестають хвалитися урядовці своєю «турботою» про народ. Це – обов’язкова теза перед кожною поважною датою в країні. Але ж, панове, гривня знецінюється, оскільки збільшується вартість долара. А наша економіка і національна валюта до нього прив’язана, як «Галя до сосни косою».
Підраховуємо, скільки «зелених» зараз «коштує» мінімальна пенсія. 1434 гривні ділимо на $27,85 – отримуємо 51 «американця». А мінімальна зарплата «вартує» 133 долари. Як відомо, курс коливається, тому можливий якийсь плюс-мінус…
Зріс «зелений» – зросли ціни. І «з’їли» хвалене підвищення пенсій та зарплат…
Свої ж гроші українські можновладці-корупціонери ховають у 23 країнах світу на трьох континентах. Цей факт встановили детективи Національного антикорупційного бюро України. Українські корупціонери обирають місця «прописки» незаконно отриманих коштів у державах зі спрощеною системою реєстрації, ускладненим порядком розкриття інформації та високим ступенем конфіденційності. Збитки, завдані державним інтересам за участю іноземних контрагентів, обчислюються у мільярдах гривень та в сотнях мільйонів доларів і євро.
А держава тим часом живе в кредит. Україна не ворухнеться без грошей Міжнародного валютного фонду, кажуть експерти. Усі ж показові виступи в Кабміні про плани щодо скорочення держборгу – гра на публіку. Влада звикла до боргової піраміди, тобто, гасити старі борги, утворюючи нові. При цьому суми заборгованості не зменшуються, навпаки, – ростуть, в основному за рахунок витрат за їх обслуговування. Слід зазначити, до кінця нинішнього року потрібно виплатити за зовнішнім держборгом 1,75 мільярдів доларів.
Цікаво виходить: чим менша чисельність населення України, тим більша «діра» в Пенсійному фонді, більші запозичення і борги… Сталою лише є кількість народних депутатів у Верховній Раді. І тьма «різнокаліберних» чиновників.