До школи – по-новому: цього року для усіх першачків Тернопільщини придбають сучасні меблі та конструктори LEGO

До школи – по-новому: цього року для усіх першачків Тернопільщини придбають сучасні меблі та конструктори LEGO

Освітню галузь Тернопіль­щини чекають позитивні зміни, запевняють в обл­держ­­адміні­страції. У 2018-му планують інвестувати майже 50 мільйонів гривень для реалізації концепції «Нової української школи».

– Розподіл буде здійснюватися наступним чином: 40% коштів – на закупівлю дидактичного матеріалу для 1 класу, 40% – на закупівлю сучасних меблів для початкових класів, 20% – на закупівлю комп’ютерного обладнання для початкових класів НУШ, – зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна. – Решта 15 млн. грн. – на перепідготовку тренерів-педагогів, підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/2019 і 2019/2020 навчальних роках.

Діти навчаються, граючись, і хочуть йти до школи

«Наш ДЕНЬ» вже писав про особливості навчання у рамках концепції «Нової української школи» та побував у Збаразькій ЗОШ – одній з чотирьох експериментальних шкіл, де пілотувався цей проект.

– Наша школа багато взяла з моделі фінської школи, разом з тим Україна додала своє, – розповідає Ольга Хома, начальник обласного управління освіти Тернопільської ОДА. – Пропозиції наших педагогів міністерство також врахувало. Цікаво, що коли проводили опитування у пілотних закладах, жодна дитина не відповіла, що не хоче йти до школи, тоді як в звичайних школах 40 відсотків учнів після закінчення першого класу говорять, що не хочуть більше вчитися.

Головна відмінність нової школи – діти навчатимуться групами, буде ігрова форма навчання в зонах. Під час уроку діти сидять за партами, але в будь-який момент дитина може встати з-за парти і походити, і за це не напишуть зауваження в щоденник.

– У кожної дитини робочий час є різний: одна може працювати 15 хвилин, інша – півгодини, ще комусь треба після 5 хвилин роботи встати і порухатися, трішки погратися, а потім знову сісти за навчання, – пояснює Ольга Хома. – У пілотних школах важко було це сприйняти, бо за стандартом треба було сидіти за партою весь урок. Зараз діти звикли до цієї системи, вони чемні, коли вчитель пояснює, і разом з тим вільно встають з місця, коли їм треба трошки відпочити. Ми вже перевірили під час зрізів, що рівень знань від ігрової форми не відрізняється від традиційної системи. Діти, навіть рухаючись і граючись під час уроків, здобули ті самі навички, як і ті, хто рівно сидів за партою і не міг порухатися.

100 педагогів відмовилися проходити навчання онлайн і вирішили піти на пенсію

З 1 вересня в абсолютно нових класах вже навчатимуться понад 12 тисяч першачків нашої області. Вже в травні всі перші класи на новий навчальний рік також безкоштовно отримають 2 типи наборів LEGO: шість цеглинок на кожного першокласника та LEGO Play Box на кожен перший клас.

До початку навчального року готують не лише матеріальну базу, а й педагогів. Навчання пройдуть більше тисячі вчителів. Цікаво, що близько 100 педагогів відмовилися проходити навчання онлайн і вирішили піти на пенсію.

Також у 2018 планують створити 27 опорних шкіл та 68 філій. Щонайменше 4 млн. грн. вкладається з Державного бюджету у створення кожної опорної школи. У 2018/2019 навчальному році функціонуватимуть 20 інклюзивно-ресурсних центрів, що надаватимуть корекційно-розвиткові послуги 13 062 дітям.

Обіцяють чиновники придбати шкільні автобуси. У 2018 році на це виділили 7 млн. 320 тис. грн. А ще, за словами Степана Барни змінять ставлення до розвитку професійно-технічної освіти.

– Сьогодні нам потрібно готувати та випускати спеціалістів, яких потребує ринок праці, адже тоді випускники будуть мати роботу та не шукатимуть заробітків за кордоном, – зазначив очільник Тернопільщини.

Батькам першокласників здавати гроші на класи не доведеться

У минулому номері «Наш ДЕНЬ» писав про ситуації, яка склалася у єдиній школі Почаїва, коли один із корпусів закладу ремонтують тривалий час, а саме приміщення школи після ремонту за понад мільйон гривень виглядає гірше, аніж до проведення робіт. Також батьки скаржилися на постійні вимоги здавати гроші на оновлення класів. Голова Тернопільської ОДА Степан Барна  пообіцяв розібратися у цій ситуації. Вже відомо, що 15 травня у закладі працюватиме відповідна комісія. Посадовці закликають батьків бути активними і контролювати процеси оновлення закладів освіти. До прикладу, на оновлення класів для першачків виділяють по 18 тисяч гривень. Тож батькам не доведеться здавати на це кошти. Якщо виникають проблеми, варто звертатися в обласне управління освіти. Адже кошти, які виділяють з бюджету на школи – це податки кожного українця. Тому важливо, щоб їх дійсно витрачали на покращення якості освіти та умов навчання дітей.

– Щодо збору коштів з батьків, якщо сказати написати звернення правоохоронним органам, хтось напише? Ні. Не хочуть “проблем”, – каже Степан Барна. – Потрібно ставити питання і мати громадянську позицію. Держава виділяє гроші – це кошти бюджету – за два роки більше 150 мільйонів гривень спрямували на освітні заклади Тернопільщини. Цього року ми повністю оновимо перші класи, наступного ще. Чотири роки відбуватиметься оновлення перших класів. За чотири роки в кожній школі буде чотири сучасних початкових класи. А ще за шість років ми вийдемо на формат повноцінної школи, яка буде переобладнана, сучасна. Досі тільки латали діри – тепер працюватимемо системно.

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *