З 30 вересня розпочався новий епідемічний сезон захворюваності на грип та ГРВІ. Згідно з прогнозом фахівців відділу грипу та ГРВІ Центру громадського здоров’я МОЗ України, очікують дві хвилі підйому захворюваності: у грудні та наприкінці січня – на початку лютого, з можливим піком на 4-му тижні 2020 року.
За останні 7 днів в області на грип та ГРВІ захворіло 2256 осіб, із них 64,7 % – діти віком до 18 років. Госпіталізовано 85 осіб, в т.ч. 52 – дитини (61,2%). Кількість захворілих збільшилась у порівнянні з попереднім тижнем поточного року на 8,8%, – повідомляє лікар-епідеміолог Надія Годована.
Інтенсивний показник захворюваності становить 216,4 випадків на 100 тисяч населення, що на 28,6 % нижче епідемічного порогу. Відповідно, на звітному тижні активність грипу та ГРВІ була на неепідемічних рівнях.
Як відомо, основним заходом специфічної профілактики грипу є вакцинація. ЇЇ проводять протигрипозною вакциною, яка за своїм складом є актуальною для цього сезону (містить прогнозовані штами вірусу грипу).
Основними групами ризику, яким варто щепитися проти грипу, вважаються діти до 5 років, вагітні, люди з хронічними захворюваннями й старші 65 років, персонал медичних закладів, особи, які перебувають в закладах тривалого догляду тощо.
З метою уникнення ускладнень від хвороби та можливих летальних випадків рекомендують розпочати вакцинацію проти сезонного грипу в жовтні.
Сьогодні в аптечній мережі наявні дві вакцини проти грипу: «Ваксігрип Тетра» (виробник – «Санофі Пастер», Франція) та «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея). Їх вартість 200-300 гривень.
Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих щеплень, тому вакцину закуповують за гроші місцевих бюджетів, підприємств або власним коштом громадян.
У Тернопільській області вже почали щеплятися проти грипу. Вакцинувалися жителі Борщівського, Гусятинського та Козівського районів.