Город на підвіконні

Город на підвіконні
Розсадні ящики, лотки, касети, таблетки… Всі вони підходять для вирощування будь-якої розсади? Ні, кожній культурі «зручніше жити» у своєму певному будиночку! Як же правильно вибрати форму і розмір для конкретної культури?

РОЗСАДНІ ЯЩИКИ

Ідеально стають на будь-яке підвіконня  і зручні в користуванні. Ящики краще не використовувати, якщо ви не плануєте пікувати культури. Також вони не підходять для рослин, які погано переживають пікіровку через крихкість кореневої системи – огірки, баклажани, перці. У подібні ємності добре сіяти насіння томатів.

КАСЕТИ І ЛОТКИ

Лотки – це великі ящики, розділені внутрішніми перегородками, а касети – маленькі стаканчики, які з’єднані між собою за принципом ємностей для йогурту. В конструкції вже передбачені отвори для стоку зайвої води. У кожної касети – невеликий об’єм, а тому рослини не переростають. У цих ємностях не вирощують рослини з корінцем-стрижнем – перець і баклажани – оскільки їх висоти просто не вистачить для нормального росту розсади. Лотки і касети підходять для посіву та вирощування до пікіровки насіння томатів та капусти.

ТОРФ’ЯНІ ТАБЛЕТКИ

Це – дрібний спресований торф, що «тримається» за рахунок тоненького, але міцного матеріалу. У таблетки вже додані всі поживні речовини для кращого росту розсади. Вибирайте вироби діаметром від 2,4 до 9 см. Щоб вони прийняли свою форму для посіву насіння, опустіть їх у воду і дочекайтеся, поки обсяг таблетки збільшиться у 5-7 разів, після чого дістаньте з води і дайте стекти краплям. Насіння висівають у спеціальне заглиблення зверху.

Торф’яні таблетки – ідеальний варіант для розсади цибулі, капусти і квітів, а у великих виробах (7-9 см) вирощують розсаду огірків, динь і кавунів. Для томатів, перцю і баклажанів такого об’єму буде недостатньо.

ТОРФ’ЯНІ ГОРЩИКИ

Ці вироби повністю виправдовують свою назву, оскільки на 70-80% складаються з торфу, та на 20-30% з паперу. Пористі стінки прекрасно пропускають повітря і вологу, тому рослини в них комфортно себе почувають. При висаджуванні рослини поміщають в посадочну лунку разом з горщиком. Він перегниє в землі та стануть відмінним добривом. У горщиках з торфу добре вирощувати кавуни, дині та огірки, а також ті сіянці, які не переносять пікіровку – перець і баклажани. Підходять вони і для розсади капусти та томатів.

САМОРОБНІ ЄМНОСТІ

Шкаралупа яєць, одноразові стаканчики з пластику, обрізані пляшки, упаковки з-під соку або молока, стаканчики від йогуртів або сметани, старі газети, картонні основи-втулки з-під паперових рушників. Все це багатство є у будь-якої господині, а тому не коштує ні копійки. В пластику потрібно обов’язково зробити дренажні отвори.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares