З початку війни художниця намалювала вже 18 ікон, на яких зображена Богородиця у вишиванці. Кожна з них – унікальна. Всі кошти від їх продажу передала на допомогу військовим
Ольга Кавун з Копичинців любила малювати з дитинства, однак батьки побоювалися, що це дуже важка робота і наполягли, аби донька обрала фах педагога. Пані Оля працювала вчителькою, займалася торгівлею і практично забула про свою любов до малювання. Та під час пандемії коронавірусу взялася допомогти доньці, яка готувала дипломну роботу для школи мистецтв. Дівчинка не мала зв’язку з керівником через карантин, тому звернулася за допомогою до мами.
Донька навчила мене малювати олійними фарбами, – пригадує пані Оля. – Я допомагала їй з картиною і крок за кроком поверталася до свого дитячого захоплення. Почала удосконалювати свої вміння, вчилася онлайн. Коли виставила свої перші картини в соцмережах, то багато людей почали мене підтримувати, захоплюватися моїми роботами. Це стало стимулом продовжувати. Сьогодні мої картини радо купують закордонні замовники, вдома у мене лише кілька полотен. Все, що я створюю, продаю. Радію, що мої роботи подобаються людям. І далі вчуся живопису та іконопису. Дуже чекаю закінчення війни, аби офлайн зустрітися зі своїми вчителями і навчатися.
У доробку Ольги Кавун багато картин в українській тематиці. Художниця зізнається, для неї дуже важливо відображати на полотні українську культуру і традиції, вишивку, автентичність нашої нації. Син пані Олі підписав контракт із ЗСУ ще до 24 лютого, чоловік, який вже захищав Україну у 2014-2015 роках, у перші дні після повномаштабного вторгнення знову пішов на війну добровольцем.
Дуже хвилююся за них, і саме творчість допомагає подолати тривожні думки і переживання, – зізнається пані Оля. – Творчість допомагає переключити увагу, заспокоїтися і опанувати себе. Я вмикаю музику і малюю.
Саме після повномасштабного вторгнення росії 24 лютого Ольга Кавун почала писати ікони, на яких зображена Пречиста Діва у вишиванці. Назвала цю серію “Українська Богородиця”. Ці полотна надовго не залишаються в майстерні художниці – їх продають на аукціонах, аби виручити кошти для допомоги ЗСУ.
Жодна ікона не схожа одна на одну, – каже пані Оля. – Щоразу обираю різну вишивку, створюю інше обличчя, вкладаю душу і переживання. Організовую виставки і продаю картини, щоб купити дрон для сина. Поки що ми зібрали менше половини коштів. Але вірю, все вдасться.
Днями презентацію та виставку-продаж картин Ольги Кавун для потреб ЗСУ організували у Чорткові громадська організація «Країна нашої мрії» спільно з місцевим Центром культурних послуг. У теплій атмосфері, під звуки саксофона і акордеона, чортків’яни та гості виставки відкривали творчий світ картин пані Олі. Благословив подію та провів спільну молитву вікарій Бучацької єпархії УГКЦ отець Володимир Заболотний. Ведучою вечора була талановита літераторка Тетяна Яблонь.
Я радію таким зустрічам, адже можу поділитися своєю творчістю з іншими та продати свої роботи благодійникам, – додає Ольга Кавун. – Вже незабаром планую організувати виставку в Тернополі. Вірю, вдасться купити дрон і допомогти нашим військовим. Україна неодмінно переможе і ми всі зможемо обійняти наших рідних, які зараз на фронті. А зараз маємо об’єднуватися у допомагати нашим військовим. Робити все, що в наших силах заради спільної справи.