Художниця з Тернопільщини Ольга Кавун продає свої ікони, щоб купити дрон для сина(ФОТО)

Художниця з Тернопільщини Ольга Кавун продає свої ікони, щоб купити дрон для сина(ФОТО)

З початку війни художниця намалювала вже 18 ікон, на яких зображена Богородиця у вишиванці. Кожна з них – унікальна. Всі кошти від їх продажу передала на допомогу військовим

Цю ікону Ольги Кавун благодійники можуть придбати, щоб підтримати наших військових

Ольга Кавун з Копичинців любила малювати з дитинства, однак батьки побоювалися, що це дуже важка робота і наполягли, аби донька обрала фах педагога. Пані Оля працювала вчителькою, займалася торгівлею і практично забула про свою любов до малювання. Та під час пандемії коронавірусу взялася допомогти доньці, яка готувала дипломну роботу для школи мистецтв. Дівчинка не мала зв’язку з керівником через карантин, тому звернулася за допомогою до мами.

Донька навчила мене малювати олійними фарбами, – пригадує пані Оля. – Я допомагала їй з картиною і крок за кроком поверталася до свого дитячого захоплення. Почала удосконалювати свої вміння, вчилася онлайн. Коли виставила свої перші картини в соцмережах, то багато людей почали мене підтримувати, захоплюватися моїми роботами. Це стало стимулом продовжувати. Сьогодні мої картини радо купують закордонні замовники, вдома у мене лише кілька полотен. Все, що я створюю, продаю. Радію, що мої роботи подобаються людям. І далі вчуся живопису та іконопису. Дуже чекаю закінчення війни, аби офлайн зустрітися зі своїми вчителями і навчатися.

Під час відкриття виставки Ольги Кавун у Копичинецькій міській бібліотеці для дорослих

У доробку Ольги Кавун багато картин в українській тематиці. Художниця зізнається, для неї дуже важливо відображати на полотні українську культуру і традиції, вишивку, автентичність нашої нації. Син пані Олі підписав контракт із ЗСУ ще до 24 лютого, чоловік, який вже захищав Україну у 2014-2015 роках, у перші дні після повномаштабного вторгнення знову пішов на війну добровольцем.

Дуже хвилююся за них, і саме творчість допомагає подолати тривожні думки і переживання, – зізнається пані Оля. – Творчість допомагає переключити увагу, заспокоїтися і опанувати себе. Я вмикаю музику і малюю.

Під час відкриття виставки Ольги Кавун у Копичинецькій міській бібліотеці для дорослих

Саме після повномасштабного вторгнення росії 24 лютого Ольга Кавун почала писати ікони, на яких зображена Пречиста Діва у вишиванці. Назвала цю серію “Українська Богородиця”. Ці полотна надовго не залишаються в майстерні художниці – їх продають на аукціонах, аби виручити кошти для допомоги ЗСУ.

Жодна ікона не схожа одна на одну, – каже пані Оля. – Щоразу обираю різну вишивку, створюю інше обличчя, вкладаю душу і переживання. Організовую виставки і продаю картини, щоб купити дрон для сина. Поки що ми зібрали менше половини коштів. Але вірю, все вдасться.

Днями презентацію та виставку-продаж картин Ольги Кавун для потреб ЗСУ організували у Чорткові громадська організація «Країна нашої мрії» спільно з місцевим Центром культурних послуг. У теплій атмосфері, під звуки саксофона і акордеона, чортків’яни та гості виставки відкривали творчий світ картин пані Олі. Благословив подію та провів спільну молитву вікарій Бучацької єпархії УГКЦ отець Володимир Заболотний. Ведучою вечора була талановита літераторка Тетяна Яблонь.

Під час відкриття виставки у Центрі культурних послуг Чорткова

Я радію таким зустрічам, адже можу поділитися своєю творчістю з іншими та продати свої роботи благодійникам, – додає Ольга Кавун. – Вже незабаром планую організувати виставку в Тернополі. Вірю, вдасться купити дрон і допомогти нашим військовим. Україна неодмінно переможе і ми всі зможемо обійняти наших рідних, які зараз на фронті. А зараз маємо об’єднуватися у допомагати нашим військовим. Робити все, що в наших силах заради спільної справи.

Під час відкриття виставки у Центрі культурних послуг Чорткова

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *