Калина, глід і шипшина: їх варто посадити у своєму саду

Калина, глід і шипшина: їх варто посадити у своєму саду

Наші предки незмінно саджали ці кущі біля своїх будинків, де б не селилися. І для того є вагомі причини: ці рослини невибагливі (могли нагодувати навіть у суворі роки), гарні та надзвичайно корисні для здоров’я.

КАЛИНА ЧЕРВОНА

Калина – прикраса будь-якої ділянки. Відрізняється стабільними врожаями, тіньовитривала, морозостійка, засухостійка, не піддається хворобам.У ягодах містяться цукор, вітамін С, пектини, органічні кислоти. Особливо цінною калину робить вміст у ній валеріанової та ізовалеріанової кислот, що обумовлює її заспокійливу дію. Чай з калиною та її сік з медом здавна давали хворим, яких знобить. Сік і відвар ягід допомагає при виразковій хворобі, колітах, геморої. Сік з листя ефективний як імуностимулятор.

Як саджати: Більшість видів калини непогано плодоносить у півтіні. Якщо в саду є водойма, то кращого місця, чим поруч із нею, для калини не знайти. Ця рослина цілком комфортно почуває себе в низинах з надлишковим зволоженням. Завдяки густій кореневій системі добре зміцнює ґрунт на схилах і укосах.

ГЛІД, ДРУГ, ДЛЯ СЕРЦЯ

Цей красень, що легко витримує найлютіші морози, гарний і як прикраса саду, і як лікар, і як жива огорожа. Так що посадіть у себе на ділянці глід – не пошкодуєте! Зараз самий час для його посадки. Росте глід і у вигляді куща, і як дерево. Перетворити його з дерева на кущ нескладно, оскільки при обрізці він дає рясну поросль від пня. Для живоплоту глоду можна надавати різноманітну форму – стрижку та формування він переносить дуже добре. Глід особливо корисний для сердечників, ефективно знижує збудливість центральної нервової системи і серцевого м’яза, поліпшує коронарний і мозковий кровообіг, знімає тахікардію й аритмію, зм’якшує болі в області серця, допомагає при запамороченнях і безсонні.

Як саджати: Як і калина, глід зовсім невибагливий. Його можна успішно вирощувати навіть там, де не росте ніщо інше. Має потужні корені, тому є гарним на схилах (у тому числі й досить крутих) для їхнього зміцнення. Не боїться морозів, непохитно переносить посуху.

ЛІКАР-ШИПШИНА

Це древній предок садової троянди. У слов’янських народів шипшина була також символом краси й молодості. Морози переносить легко. Практично не вражається шкідниками і хворобами. А ще – це справжня комора вітамінів. Плодам шипшини немає рівних за вмістом вітаміну С. Крім того, у його складі безліч інших цінних речовин: залізо, каротин, рутин, калій, фосфор, марганець, магній, а також антиоксиданти, дубильні речовини, фітонциди й органічні кислоти. Шипшина допомагає зміцненню імунітету, сповільнює процеси старіння.

Як саджати: Шипшина може рости практично на будь-якій ділянці. Звичайно, вона любить сонце, родючі ґрунти, спеціальні підживлення, але великодушно пробачить і відсутність всіх цих благ. Непридатні для неї тільки заболочені, піщані та занадто перезволожені ґрунти.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *